spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje drogoweGrabskiego i Starzyńskiego: Dwa przetargi. W jednym nie było chętnych! (projekty)

Grabskiego i Starzyńskiego: Dwa przetargi. W jednym nie było chętnych! (projekty)

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

Żadna firma nie była zainteresowana budową miejsc parkingowych przy ul. Grabskiego. Przetarg został unieważniony. Na zgłoszenia do budowy parkingu wzdłuż ulicy Starzyńskiego spółka Gorzowskie Inwestycje czeka do 6 października.

Grabskiego

W ramach przebudowy drogi przewidziano budowę siedmiu zatok postojowych ze stanowiskami usytuowanymi prostopadle do krawędzi jezdni. Zatoki postojowe zaprojektowano o szerokości 5,0m. Na zatokach postojowych zaprojektowano łącznie 53 stanowiska postojowe, w tym: 3 stanowiska dla osób niepełnosprawnych o wymiarach 3,60×5,0 i 49 stanowisk o wymiarach 2,50×5,0m. W ramach zadania inwestycyjnego zaprojektowano również chodniki o szerokości 2,0m łączące zaprojektowane zatoki postojowe z istniejącymi ciągami pieszymi usytuowanymi w pasie drogowym ul. Grabskiego.

Projekt nowych miejsc parkingowych wzdłuż ul. Grabskiego.

W ramach zadania inwestycyjnego zaprojektowano nasadzenie dodatkowych drzew w obszarze projektowanych zatok postojowych z uwzględnieniem istniejącego drzewostanu. Zaprojektowano nasadzenie następujących drzew: Jarząb Mączny w obszarach zatok postojowych (pas drogowy o szerokości 5,0m przy krawędzi jezdni) w ilości łącznej 8 szt, Jarząb zwyczajny wzdłuż istniejących i zaprojektowanych ciągów pieszych od strony granicy pasa drogowego w ilości łącznej 12szt. Ponadto przewidziano ułożenie warstwy humusu na terenach przyległych wraz z obsianiem nasionami traw.

Do ogłoszonego 6 września przetargu nie zgłosiła się żadna firma. Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie była zmuszona unieważnić przetarg. Wartość zamówienia oszacowano na 339 tys. 466 zł. W najbliższym czasie zapewne zostanie ogłoszony kolejny przetarg na to zadanie.

Starzyńskiego

W ramach przebudowy drogi przewidziano budowę dwóch zatok postojowych oddzielonych pasem zieleni o szerokości 4,0m. Zatoki postojowe zaprojektowano o szerokości 5,0m i długości 27,2m i 25,0m. Na zatokach postojowych zaprojektowano łącznie 20 stanowisk postojowych, w tym: 2 stanowiska dla osób niepełnosprawnych o wymiarach 3,60×5,0m i 18 stanowisk o wymiarach 2,50×5,0m. W ramach zadania inwestycyjnego zaprojektowano również chodnik o szerokości 2,0m łączący zaprojektowane zatoki postojowe z istniejącym zjazdem na teren zabudowy wielorodzinnej. Chodnik ze względu na trudne warunki – istniejące zadrzewienie lokalnie zwężono do szerokości 1,2m.

Projekt miejsc parkingowych wzdłuż ul. Starzyńskiego.

Przetarg na to zadanie został ogłoszony 21 września. Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie na zgłoszenia firm czeka do 6 października. Kwota na jaką oszacowano wstępnie prace to ponad 167 tys. zł.

Obie inwestycje zostaną zrealizowane w ramach budżetu obywatelskie na 2023 rok.

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x