spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje miejskiePrzy Grabskiego i Starzyńskiego powstaną miejsca parkingowe. Walczyli o nie mieszkańcy!

Przy Grabskiego i Starzyńskiego powstaną miejsca parkingowe. Walczyli o nie mieszkańcy!

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img

Mieszkańcy okolicznych budynków przy ul. Grabskiego doczekają się ponad pięćdziesięciu miejsc parkingowych. O parkowanie łatwiej będzie też przy ul. Starzyńskiego. Tu powstanie dwadzieścia nowych miejsc parkingowych. Obie inwestycje zostały zgłoszone i wybrane do budżetu obywatelskiego na 2023 rok. Przetargi na realizacje obu zadań powinny być ogłoszone jeszcze w tym roku.

Przy ulicy Grabskiego powstanie ponad pięćdziesiąt nowych miejsc parkingowych. Będzie też chodnik, a miejska zieleń wzbogaci się o kolejne 20 drzew. Projekt inwestycji zakłada wykonanie stanowisk parkingowych z płyt ażurowych i chodnika z kostki betonowej. W ramach zagospodarowania zieleni wybrano drzewa gatunku: jarząb mączny (8 szt.) oraz jarząb zwyczajny (12 szt.). Kwota na jaką oszacowano prace to blisko 357 tys. zł.

Miejsce gdzie powstaną miejsca parkingowe przy ul. Grabskiego.

Przy ul. Starzyńskiego powstaną dwie zatoki postojowe dla dwudziestu samochodów osobowych. Projekt wykonało już gorzowskie Biuro Usługowo-Projektowe „PROFIL-TM”. Zakłada on, że nowe stanowiska postojowe powstaną bezpośrednio przy jezdni, prostopadle do jej krawędzi. Wśród nich dwa będą dedykowane dla osób niepełnosprawnych. Zakres inwestycji obejmuje: roboty przygotowawcze, wykonanie podbudowy, prace brukarskie i wykończeniowe. Droga w ciągu ul. Starzyńskiego stanowi dojazd do zabudowy wielorodzinnej i jednorodzinnej, łączy się z drogą w ciągu ul. Obrońców Pokoju. Stanowi również dojazd do ul. Sosabowskiego i Pileckiego. Kwota na jaką oszacowano prace to ponad 167 tys. zł.

W tym miejscu przy ul. Starzyńskiego powstaną nowe miejsca parkingowe.
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x