― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje handloweCastorama będzie większa! Właśnie ruszyła rozbudowa (zdjęcia)

Castorama będzie większa! Właśnie ruszyła rozbudowa (zdjęcia)

― REKLAMA ―spot_img

Sklep budowlano-remontowy Castorama przy ul. Czartoryskiego został otwarty w 2001 roku. Na swoje 20-lecie został kompleksowo przebudowany i odświeżony. Teraz czas na kolejne zmiany. Prace kilka dni temu ruszyły. Co się zmieni?

Remont na 20-lecie

Modernizacja na przełomie 2020 i 2021 roku miała na celu dostosowanie wnętrz do najnowszych rozwiązań i najwyższych standardów, które oferuje Castorama w nowo otwieranych sklepów. – Przede wszystkim zmienił się układ sklepu. Położyliśmy nacisk na wyraźne wyróżnienie stref dekoracyjnych, technicznych i projektowych. Witamy klienta gamą oświetlenia i pełną paletą farb. Zapraszamy do świata podłóg i inspiracji łazienkowych – ta strefa została rozbudowana o połowę – mówił w marcu 2021 roku Paweł Kubiszewski, dyrektor sklepu Castorama w Gorzowie.

– Generalnie zwiększyliśmy powierzchnię sklepu o prawie 1.000 mkw. Dzięki temu nasz sklep zyskał na przestrzeni i komforcie. Prawie połowa nowej powierzchni to powiększony dział Ogród z trzykrotne większą gamą mebli. Dla klientów potrzebujących szybkich zakupów materiałów budowlanych przewidzieliśmy dedykowane kasy i wejście, dzięki temu załatwią zakupy szybciej i nie będą musieli kluczyć po innych działach. Do tego mamy zintegrowany dział techniczny i zmienioną strefę budowlaną z całkiem nową gamą drzwi. Chcemy inspirować naszych klientów, być dla nich wparciem i ułatwiać zakupy – zakończył Kubiszewski.

Obecna rozbudowa

Rozpoczęte kilka dni temu prace planowane były już podczas głównej przebudowy trzy lata temu. Właściciel sklepu z wnioskiem o pozwolenie na prace budowlane wystąpił w styczniu 2020 roku. Pozwolenie na budowę po uzupełnieniu dokumentacji otrzymał pięć miesięcy później. W marcu 2023 roku Castim Sp. z o.o. ponownie wystąpiła do Urzędu Miasta z wnioskiem. Tym razem zawierał on zmiany w decyzji o pozwoleniu na budowę dotyczącego rozbudowy budynku handlowego Castorama, przebudowy ściany szczytowej budynku, wraz z zagospodarowaniem terenu. Decyzję pozytywną spółka otrzymała 10 maja tego roku.

Działki należące do Castoramy na rogu ul. Czartoryskiego i Górczyńskiej

Jak udało nam się dowiedzieć w ramach obecnej inwestycji powiększony ma zostać dział z materiałami budowlanymi. Dodatkowo wybudowana zostanie część Castodrive do odbioru większych gabarytowo materiałów. Cały plac zlokalizowany od strony wyjazdu w ul. Górczyńską zostanie też zadaszony.

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x