spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaINFOuliceJest przetarg na ostatni etap przebudowy ul. Ikara! Co ma zostać zrobione?...

Jest przetarg na ostatni etap przebudowy ul. Ikara! Co ma zostać zrobione? (projekt)

spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg na przebudowę trzeciego etapu ul. Ikara. Na zgłoszenia firm czeka do końca miesiąca.

Droga w ciągu przy ul. Ikara stanowi dojazd do przyległych posesji (zabudowa jednorodzinna) i połączona jest z drogą w ciągu ul. Ciołkowskiego. Jezdnia wykonana jest z nawierzchni z betonu asfaltowego na podbudowie betonowej. W ciągu drogi wykonane są zjazdy do przyległych posesji z kostki betonowej oraz lokalnie chodniki. Nawierzchnia jezdni jest w bardzo złym stanie technicznym – występują liczne spękania i nierówności zarówno w układzie podłużnym jak i poprzecznym.

W ramach przebudowy przewidziano rozbiórkę istniejącej jezdni wraz z jej obramowaniem i wykonanie pełnej konstrukcji o nawierzchni z betonu asfaltowego o szerokości 4 m (jeden pas ruchu) ograniczonej krawężnikiem betonowym zgodnie z zaprojektowana osią drogi. Zaprojektowana długość osi drogi wynosi 76 m i składa się z odcinków prostych oraz łuku kołowego (plac do zawracania).

Projekt przebudowy ul. Ikara – etap III

W ramach budowy drogi zaprojektowano również przebudowę przyległych zjazdów indywidualnych (nawiązanie w zakresie wysokościowym i sytuacyjnym do projektowanej krawędzi drogi z wykorzystaniem istniejącego materiału – kostka betonowa, kamienna), przebudowę przyległych ciągów pieszych (nawiązanie w zakresie wysokościowym i sytuacyjnym do projektowanej krawędzi drogi z wykorzystaniem istniejącego materiału – kostka betonowa), przebudowę istniejących terenów zielonych – korekta w nawiązaniu do zaprojektowanej krawędzi jezdni (krawężnik prosty).

Inwestycja jest realizowana w ramach budżetu obywatelskiego. Firma, która wygra przetarg będzie miała trzy miesiące od momentu podpisania umowy na wykonanie zadania. Szacowany koszt to 260 tys. zł.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x