― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje miejskieBudowa CEZiB dobiega końca! Od września w budynkach poszpitalnych będą już uczniowie....

Budowa CEZiB dobiega końca! Od września w budynkach poszpitalnych będą już uczniowie. Jak wyglądają użytkowane od roku warsztaty? (zdjęcia)

― REKLAMA ―spot_img

Przebudowa poszpitalnych budynków przy ul. Warszawskiej na potrzeby Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu rozpoczęła się w styczniu 2020 roku. Początkowo inwestycja miała być ukończona we wrześniu 2021 roku. Po wejściu wykonawcy na plac budowy okazało się jednak, że niektóre budynki są w gorszym stanie, niż zakładano. To spowodowało dużo więcej nakładu pracy i dodatkowych ekspertyz. W kwietniu ubiegłego roku otwarta została hala sportowa, a od września 2022 roku z warsztatów korzystają już uczniowie. Teraz – dwa lata po pierwotnym terminie w poszpitalnych budynków odbywać będą się też zajęcia lekcyjne. To właśnie w budynkach CEZiB przy ul. Warszawskiej ma się odbyć 4 września miejska inauguracja roku szkolnego.

Główne prace budowlane w budynkach już się zakończyły. Obecnie trwają te wykończeniowe. Wykonawca skupia się na klatkach schodowych, które wymagały dodatkowo wzmocnienia. Warto również dodać, że z inwestycji został wyjęty budynek byłych przychodni. W trakcie prac remontowych okazało się bowiem, że jest w najgorszym stanie. Najłatwiej byłoby go wyburzyć i w jego miejscu postawić nowy budynek. Na to nie zgodził się jednak konserwator zabytków. Ostatecznie zdecydowano, że budynek będzie remontowany ale w późniejszym terminie w ramach nowego już zadania inwestycyjnego. Kiedy? Tego w tym momencie nie wiadomo.

Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu powstało na bazie Zespołu Szkół Budowlanych i Samochodowych, Zespołu Szkół Mechanicznych i Centrum Kształcenia Zawodowego. W ramach CEZiB uczyć się będzie od września 1.600 uczniów. I w związku z tym nie wszyscy uczniowie w roku szkolnym 2023/24 uczyć się będą przy ul. Warszawskiej. Do wyremontowanych budynków przeniosą się uczniowie z ul. Pomorskiej. Ci którzy uczą się w budynkach byłego Zespole Szkół Budowlanych i Samochodowych jeszcze w nadchodzącym roku będą uczyć się przy ul. Okrzei. To ma zmienić się od września 2024 roku. Wtedy planowany bowiem jest mniejszy nabór do klas pierwszych.

Przypomnijmy, że od listopada ubiegłego roku trwa przebudowa byłego szpitala zakaźnego przy ul. Warszawskiej na potrzeby internatu dla CEZiB. Po zrealizowaniu inwestycji, które planowane jest na koniec 2024 roku będzie mogło tu zamieszkać 83 uczniów. Więcej o postępach w pracach przeczytasz w tekście – Jak idą prace w budynkach internatu dla CEZiB i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej? (zdjęcia)

Poniżej zdjęcia obiektów poszpitalnych przy ul. Warszawskiej i nowych budynków hali sportowej i warsztatów.

O CEZiB pisaliśmy także w tekstach:
CEZiB: Poszpitalny budynek przychodni wyjęty z inwestycji! Nie zostanie jednak zburzony!
CEZiB ma kolejnego partnera
Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu z przetargami i doposażeniem
Hala sportowa przy Warszawskiej otwarta! Choć prace wykończeniowe potrwają do września… (zdjęcia)
Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu: Hala i budynki warsztatowe prawie ukończone (zdjęcia)
Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu: Hala i budynki warsztatowe prawie ukończone (zdjęcia)
Budowa Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu. Jak postępy wyglądają z ulicy? (zdjęcia)

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x