spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje drogoweCzytelnik: Dlaczego naprawa nawierzchni na Sikorskiego tak się opóźnia? (zdjęcia)

Czytelnik: Dlaczego naprawa nawierzchni na Sikorskiego tak się opóźnia? (zdjęcia)

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

Od blisko miesiąca trwają prace przy naprawie płyt tworzących jezdnię na ul. Sikorskiego. Wykonywa, firma Trakcja najpierw rozebrała cały odcinek północny ul. Sikorskiego wraz z połową wjazdu w ul. Wełniany Rynek. Nie obyło się też bez skucia części podbudowy drogi. Następnie przez kilkanaście dni prace nie były prowadzone. W tym tygodniu rozpoczęto układanie płyt betonowych na nowo. Postanowiliśmy zapytać w Urzędzie Miasta skąd opóźnienie. Ku naszemu zdziwieniu w ciągu miesiąca zmieniły się terminy oddania drogi. Ale nie tylko!

Przypomnijmy, że urzędnicy jeszcze na początku lipca informowali, że wykonawca przystąpi do prac 6 lipca od demontażu płytek na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego z Wełniany Rynek oraz po północnej części jezdni ul. Sikorskiego. Układanie płytek w obrębie skrzyżowania miało zostać zakończone do 11 lipca. Jak wówczas informowano ruch pojazdów będzie mógł się odbywać z uwagi na technologię dopiero cztery tygodnie po ułożeniu płytek, czyli w okolicach 14 sierpnia. Dopiero po tym terminie wykonawca miał przystąpić do rozbiórek i układania płytek na drugiej połowie skrzyżowania i drugiej stronie ulicy Sikorskiego – przy Urzędzie Miasta.

Już w tekście – Na Sikorskiego rozebrano drogę! Już miała być gotowa… Pomyśleć, że niespełna trzy lata temu była wykonana! (zdjęcia) – informowaliśmy, że terminów nie uda się dotrzymać!

Teraz okazuje się (taką wersję obecnie przedstawia Urząd Miasta), że same roboty rozbiórkowe miały trwać od 6 do 10 lipca. Dzień lub dwa dni później wykonawca miał przystąpić do montowania nowej nawierzchni wjazdu na ulicę Wełniany Rynek, a następnie miał układać nawierzchnię na ul. Sikorskiego. Zakończenie tego etapu zaplanowano na 20 lipca, oddanie do użytku tydzień później – 28 lipca.

Albo więc zmieniono technologię, albo nic z tego nie rozumiemy, bo najpierw informowano, że po nowej jezdni będzie można jeździć po 4 tygodniach, a teraz raptem wystarczy tydzień. Nie zmienia to faktu, że drogą mieliśmy jeździć od 28 lipca…

Jak informuje wykonawca drugi etap miał rozpocząć się 1 sierpnia pracami rozbiórkowymi. Prace naprawcze nawierzchni ulicy Sikorskiego przy Urzędzie Miasta i drugiej części wjazdu w ulicę Wełniany Rynek będą trwały do 17-18 sierpnia, oddanie do użytku naprawionego fragmentu jezdni zaplanowane jest na 31 sierpnia.

Firma Trakcja wskazuje, że terminy zaplanowanych prac są podane przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, w razie wystąpienie niesprzyjających warunków pogodowych termin może ulec przesunięciu.

Poniżej aktualne zdjęcia.

O pracach przy naprawie ul. Sikorskiego pisaliśmy także tutaj:
Nadszedł czas na wymianę popękanych płyt na Sikorskiego! Pierwsze prace od czwartku!
Co z popękanymi płytami na Sikorskiego?

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x