21 C
Gorzów Wielkopolski
poniedziałek, 25 września, 2023
REKLAMA

Miasto wyremontuje pustostany za ponad 2 mln zł

REKLAMAspot_img

Gorzów otrzymał dofinansowanie na remont 20 lokali mieszkalnych z rządowego programu wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego. Dofinansowanie dotyczy remontu lub adaptacji lokali socjalnych i komunalnych, przeznaczonych do wynajmu dla osób o niższych dochodach. Dysponentem środków z dofinansowania jest Minister Rozwoju i Technologii, a bezzwrotnych grantów udziela Bank Gospodarstwa Krajowego.

– Na gorzowskiej liście osób, oczekujących na mieszkania socjalne są przede wszystkim mieszkańcy w bardzo trudnej sytuacji losowej i finansowej. To osoby, które potrzebują wsparcia, bo nie mogą pracować, bo są niepełnosprawne lub mają pod opieką osobę niepełnosprawną. Pomoc w postaci mieszkania, w którym będą mogły poczuć się bezpiecznie, może odmienić ich życie – zaznaczył podczas konferencji prezydent miasta Jacek Wójcicki.

Prezydent zapewnił, że niezwłocznie po podpisaniu umów miasto przystąpi do remontu lokali.

– Przeznaczymy średnio sto tysięcy złotych na remont jednego mieszkania, a bez tego wsparcia te lokale nadal stałyby puste – podkreślił.

W Gorzowie jest obecnie około 400 pustostanów, które z uwagi na stan w jakim się znajdują, nie mogą zostać ponownie zasiedlone. Wszystkie z 20 mieszkań wskazanych w tym programie zostanie gruntownie wyremontowana.

Lokale zostaną przydzielone osobom lub rodzinom oczekującym na zamianę lokalu z urzędu (dotyczy najemców lub członków gospodarstwa domowego najemcy, którzy są niepełnosprawni w stopniu umiarkowanym lub znacznym, a zajmowany dotychczas lokal nie jest dostosowany do potrzeb osób wynikających z jego schorzenia); osobom oczekującym na lokal zamienny (dotyczy najemców, których budynek lub lokal został przeznaczony do rozbiórki) oraz osobom oczekującym na lokal z listy socjalnej.

Przydział lokalu z listy socjalnej jest realizowany na podstawie pozycji osoby oczekującej na liście i będzie przyznany w oparciu o strukturę danej rodziny.

Lista lokali, które zostaną wyremontowane: ul. Armii Polskiej 31/14, ul. Borowskiego 26/5A, ul. Fabryczna 60/9, ul. Gwiaździsta 18/66, ul. Hejmanowskiej 5/7, ul. Hejmanowskiej 5/12, ul. Kos. Gdyńskich 26/3, ul. Kos. Gdyńskich 33/6, ul. Kos. Gdyńskich 59/4, ul. Krasińskiego 1/4, ul. Krasińskiego 10/2, ul. Krzywoustego 20/4, ul. Kwiatowa 45A/6, ul. Kwiatowa 45B/4, ul. Mieszka I 25/7, ul. Mieszka I 49/5, ul. Podmiejska 7-8/1, ul. Przemysłowa 50/10, ul. Słoneczna 78/12, ul. Śląska 9A/13.

REKLAMAspot_img
Nasi partnerzy
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
PRZECZYTAJ TEŻ:
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x