21 C
Gorzów Wielkopolski
poniedziałek, 25 września, 2023
REKLAMA

Akademia Wychowania Fizycznego najlepsza w Polsce

REKLAMAspot_img

Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu wraz ze swoją filią w Gorzowie, obok katowickiego AWF, jest najlepszą tego typu uczelnią w Polsce – Minister Edukacji i Nauki podniósł ich kategorię naukową w dziedzinie nauki o kulturze fizycznej z A na A+.

Minister uznał, iż działalność naukowa w dyscyplinie nauki o kulturze fizycznej jest prowadzona w poznańskiej Akademii na najwyższym poziomie, o czym świadczy uzyskany wynik punktowy – w każdym kryterium ewaluacji przewyższa on wartość referencyjną dla kategorii naukowej A.

O wysokim poziomie naukowym świadczą także przedstawione do ewaluacji publikacje w najwyższej punktowanych czasopismach, a także liczba realizowanych projektów, na które środki pozyskano w trybie konkursowym bądź ze źródeł zagranicznych, bądź z Narodowego Centrum Nauki. Minister również wziął pod uwagę wysoki wynik Uczelni uzyskany w kryterium, w którym badany jest wpływ działalności naukowej na społeczeństwo i gospodarkę.

Podkreślono także, że osiągnięcia Akademii nie zostały wypracowane przez wąską, wyselekcjonowaną grupę pracowników, ale są efektem wyraźnie projakościowej polityki kierownictwa Uczelni w odniesieniu do działalności naukowej, która zakłada zrównoważony rozwój kadry naukowej, co jest zgodne z polityką naukową państwa, określoną przez Radę Ministrów.

REKLAMAspot_img
Nasi partnerzy
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
PRZECZYTAJ TEŻ:
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x