spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaW skróciePierwsi absolwenci pielęgniarstwa

Pierwsi absolwenci pielęgniarstwa

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

W środę (12 lipca) w Gorzowie odbyła się uroczystość wręczenia symboli zawodowych pierwszym absolwentom kierunku pielęgniarstwo na Wydziale Nauk o Zdrowiu Akademii im. Jakuba z Paradyża.

– Kiedy myślę o pielęgniarkach, to mam przed oczami te obrazy dzielnych opiekunek, które w najgorszych momentach pandemii pozostawały zamknięte ze swoimi pacjentami przez 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Które by spełniać swoją misję opieki, zostawiały swoje rodziny i domy i narażały własne życie. To najpiękniejszy przykład Człowieczeństwa – powiedziała podczas uroczystości wiceprezydent Gorzowa Małgorzata Domagała.

– To trudny, często niedoceniony zawód, który ma w sobie wiele piękna — piękna poświęcenia, piękna wrażliwości, czułości, opiekuńczości. To często zawód bohaterstwa. Dlatego czuję się dumna i szczęśliwa, że mogę być na uroczystości przyjmowania do tego zawodu kolejnych, tak potrzebnych nam pracowników służby zdrowia – dodała.

Przewodniczący Rady Miasta Jan Kaczanowski życzył pierwszym gorzowski absolwentom pielęgniarstwa radości, pasji i satysfakcji oraz zdrowia i spełnienia zawodowego.

Pielęgniarka sprawuje opiekę medyczną nad pacjentem (m.in. pielęgnacja pacjenta, podawanie leków, wykonywanie zastrzyków, wlewów dożylnych), asystuje lekarzowi w czasie zabiegów, operacji, wykonuje samodzielne działania w zakresie diagnostyki, leczenia i rehabilitacji medycznej, a także realizuje zlecenia lekarskie. Zajmuje się także szeroko rozumianą edukacją zdrowotną i promocją zdrowia.

Aby uzyskać uprawnienia potrzebne do wykonywania zawodu pielęgniarki, należy ukończyć minimum 3-letnie studia na kierunku pielęgniarstwo. Następnie można podnosić swoje kwalifikacje robiąc 2-letnie studia magisterskie, po których uzyskujemy tytuł magistra pielęgniarstwa. Podobnie na wzór lekarzy, są również dostępne specjalizacje, które trwają 2 lata.

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x