21.6 C
Gorzów Wielkopolski
poniedziałek, 25 września, 2023
REKLAMA

Rusza przebudowa Dworcowej! Od wtorku ulica będzie zamknięta! (objazdy)

REKLAMAspot_img

Dziś (3 lipca) rozpoczną się prace związane z przebudową ulicy Dworcowej. We wtorek zostanie zamknięta dla ruchu.

W pierwszej kolejności zostanie wykonany zjazd tymczasowy na parking przy dawnym PKS-ie od strony ul. Jancarza. W tym celu zostanie zawężony pas ruchu od strony północnej, poza lokalnym spowolnieniem ruchu do 30 km/h nie przewiduje się dodatkowych utrudnień w ruchu.

W obszarze parkingu zostaną wydzielone dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych oraz miejsce postojowe wyłącznie dla pojazdów za i wyładunku. Będą one utrzymane przez cały okres trwania inwestycji.

We wtorek (4 lipca) wykonawca przejdzie do kolejnego etapu prac, w ramach którego planowane jest zamknięcie dla ruchu kołowego ul. Dworcowej na całej długości wraz ze zjazdem do parkingu położnego przy budynku dawnego PKS-u oraz parkingiem naprzeciw dworca PKP.

W tym etapie nadal będzie można dojść pieszo do dworca PKP chodnikami po obydwu stronach drogi.

Przejazd między ul. Jancarza i Składową zostanie zachowany dla ruchu dwukierunkowego. Jedynie z powodu konieczności prac związanych z przebudową sieci wodociągowej zamknięte zostanie istniejące przejście na wprost od głównego wejścia do dworca PKP oraz zawężona jezdnia na tej wysokości. Zastępcze, tymczasowe przejście dla pieszych wyznaczone zostanie przez ul. Jancarza na wysokości dawnego budynku PKS.

W celu zapewnienia dojazdu do ul. Składowej i dworca PKP poprowadzono objazdy od ronda Wolontariuszy, al. Konstytucji 3 Maja i ul. Garbary.

Projekt zmian drogowych w okolicach dworca PKP.

Ulica Dworcowa zostanie przebudowana na odcinku około 200 metrów. Wykonany zostanie deptak dla pieszych, zatoki autobusowe, zbudowane toalety dla podróżnych i system informacji pasażerskiej. Zainstalowane będą kamery monitoringu wizyjnego. Pracę obejmą też przebudowę fragmentów ulic Składowej i Jancarza. Wykonawcą przebudowy będzie znana gorzowianom firma ZUE, która sprawnie przeprowadziła remont ulicy Chrobrego.

To budowlane przedsięwzięcie jest realizowane przez Miasto Gorzów, wspólnie z Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie Wlkp. Miejska spółka będzie odpowiadać za przebudowę wodociągu i sieci kanalizacji sanitarnej.

W efekcie przebudowy ulicy Dworcowej i torowiska zostanie wybudowany deptak zamknięty dla ruchu pojazdów, zostaną posadzone nowe drzewa. Plac przed budynkiem dworca PKP zostanie zagospodarowany. Tu również pojawią się nowe drzewa i postawione zostaną ławki dla oczekujących podróżnych. Będzie też nowa kanalizacja deszczowa.

Zakończenie prac zaplanowano na późną jesień tego roku, a ich koszt przekroczy 23 miliony złotych. Nadzorem inwestorskim zajmie się firma Komplet Inwest z Gorzowa.

O tej części miasta przeczytasz także tutaj:
Czas na rozpoczęcie przebudowy Dworcowej i dodatkowe prace
Wykonawca przebudowy Dworcowej i części prac przy centrum przesiadkowym wyłoniony!
Trzy firmy zainteresowane przebudową Dworcowej
Centrum przesiadkowe: Przetarg w lutym. PKP wraca do rozmów w sprawie przebudowy dworca!
Dworzec PKS wraz z placem sprzedany! Miasto już szykuje nowe miejsce postoju autobusów!
Z czternastu obiektów po PKP do wyburzenia została już tylko wieża wodna! Jak wyglądała demolka? (zdjęcia)
Demolka przy dworcu PKP rozpocznie się w najbliższych dniach! (zdjęcia)
Dworcowa z nowym torowiskiem i deptakiem gotowa ma być w październiku 2023 roku
PKP zmieniają zdanie! Remontu dworca po decyzji miasta jednak nie będzie!

REKLAMAspot_img
Nasi partnerzy
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Inwestycje drogowe
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x