spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaW skrócieBulwar nad Wartą najdroższy

Bulwar nad Wartą najdroższy

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

Nadwarciański bulwar będzie najdroższym polem w gorzowskiej edycji gry Monpoly. Decyzję w tej sprawie podjęli mieszkańcy w głosowaniu internetowym, a ogłosił prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki wspólnie z Panem Monopoly w niedzielę, podczas obchodów 766 urodzin miasta.

Zgodnie z zapowiedzią, w niedzielę (2 lipca), w dniu urodzin miasta ogłoszono wyniki internetowej sondy, przeprowadzonej wśród mieszkańców Gorzowa. Przez cały kwiecień na stronie Miasta trwało głosowanie. Mieszkańcy mogli wybrać jedno spośród dziesięciu miejsc i obiektów.

Do wyboru były: bulwar nad Wartą, stadion Jancarza, Pole Golfowe Zawarcie, katedra, Janusz Gorzowski, most Staromiejski, dominanta, Kwadrat, Stary Rynek i Kozacza Góra.

Oddano ponad 7 tysięcy głosów. Najwięcej na bulwar nad Wartą. I to właśnie on pojawi się na polu niebieskim, czyli najdroższym w grze Monopoly.

Drugie miejsce w głosowaniu zajął stadion żużlowy, trzecie katedra, czwarty był „Kwadrat”, kolejne miejsca należą do: Janusza, Starego Rynku, pola golfowego, dominanty, Kozaczej Góry i mostu Staromiejskiego.

Wyborem mieszkańców nie jest zaskoczony prezydent Wójcicki.

– Gorzowski bulwar jest miejscem wyjątkowym. Sprzyja spacerom i spędzaniu wolnego czasu. Ponadto jest naszą wizytówką, a takie chcemy prezentować w gorzowskiej edycji gry. Wybór mieszkańców jest zatem zupełnie zrozumiały – podkreślił.

Przypominamy, wiosną ruszyły prace nad gorzowską edycją kultowej gry Monopoly. Premiera zaplanowana jest na jesień. Za nami głosowanie i pierwsze prace koncepcyjne nad planszą i pozostałymi elementami gry.

Monopoly łączy graczy z całego świata; zarówno w klasycznej odsłonie gry, jak i w wersji licencyjnej, celem rozgrywki jest zdobycie przewagi na planszy i doprowadzenie do bankructwa pozostałych graczy. W edycjach miejskich zamiast klasycznych pól gracze licytują lokalne atrakcje i słynne miejscówki mieszkańców. Personalizacji podlega również szata graficzna gry oraz jej komponenty. Szczególnie interesujące są karty „Szansy” oraz „Kasy Społecznej”, w których znajdzie się sporo lokalnych „smaczków”.

W Polsce swoją miejską edycję gry ma tylko kilkanaście miast, m.in. Gdynia, Poznań, Toruń, Katowice, Opole i Płock.

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x