― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaW skrócieKolejna Konferencja kobiet za nami

Kolejna Konferencja kobiet za nami

― REKLAMA ―spot_img

W gorzowskim teatrze odbyła się XVIII Konferencja Kobiet im. Grażyny Wojciechowskiej. To kontynuacja działalności śp. radnej Rady Miasta Gorzowa, która przez kilkanaście lat organizowała podobne spotkania w Gorzowie. W tym roku konferencja odbyła się pod hasłem „Myśl kolorowo, życie jest piękne mimo wszystko”.

Konferencja Kobiet to w Gorzowie dobrze znana marka. Przez kilkanaście lat radna Grażyna Wojciechowska dbała o to, by w czasie spotkań poruszane były tematy ważne: społeczne, ekonomiczne i dotyczące zdrowia. W spotkaniach co roku uczestniczyły setki gorzowianek, nie brakowało również panów. Wśród nich obecny był prezydent miasta Jacek Wójcicki, który nie krył wzruszenia i cieszył się, że dzieło radnej jest kontynuowane z udziałem wyjątkowych gości.

– Cieszę się, że jest okazja do tak wyjątkowego spotkania. Wierzę, że w tym trudnym czasie, w jakim przyszło nam dziś żyć, każda rozmowa i okazja do spotkania z drugim człowiekiem jest ważna – zaznaczył prezydent i przy okazji złożył życzenia paniom obecnym na sali z okazji przypadającego Dnia Matki.

Życzenia paniom złożył również wicemarszałek województwa lubuskiego Łukasz Porycki, który przyjechał na konferencję w zastępstwie marszałek Elżbiety Anny Polak. Podczas otwarcia konferencji oczytano również list od przewodniczącego Rady Miasta Jana Kaczanowskiego, który przez wiele lat wspierał radną Grażynę Wojciechowską przy organizacji podobnych spotkań.

Wśród gości-prelegentów spotkania były dwie panie i jeden pan – Bogdan Olechnowicz, teolog i psycholog, pastor i założyciel Fundacji „Przebaczenie i Pojednanie”. On wygłosił swój wykład jako pierwszy, opowiadając o doświadczeniach osobistych, m.in. zmaganiu się z trudnymi chwilami, podkreślając prawo do słabości u każdego człowieka.

Kolejnym gościem konferencji była Małgorzata Serafin – była dziennikarka TVP, gospodarz programów publicystycznych i wydawca programów informacyjnych. Po 11 latach pracy w telewizji zdecydowała o wyborze zupełnie innej ścieżki życiowej. Dziś jest fryzjerką, współautorką książki Jest OK. To dlaczego nie chcę żyć?, w której podejmuje temat depresji i rozmawia z osobami dotkniętymi tą chorobą. Sama publicznie opowiada o zmaganiach z depresją.

Jako ostatnia podczas konferencji wystąpiła Joanna Trzepiecińska – polska aktorka teatralna i filmowa, piosenkarka. Występuje na deskach warszawskich teatrów. Opowiedziała o problemie zmagania się z czasem „pustki” w życiu aktora, z jakim miała do czynienia podczas pandemii.

XVIII Konferencję Kobiet im. Grażyny Wojciechowskiej poprowadziła i rozmawiała z gośćmi Sylwia Dera, przez wiele lat prowadząca spotkania, organizowane przez radną Wojciechowską.

Słowa podziękowania pod adresem gości i organizatorów wydarzenia, na sam koniec przekazała wiceprezydent Małgorzata Domagała. To dzięki jej zaangażowaniu i determinacji udaje się kontynuować ideę spotkań dedykowanych kobietom.

Organizatorami tegorocznej Konferencji Kobiet im. Grażyny Wojciechowskiej był Urząd Miasta, ze szczególnym zaangażowaniem Wydziału Spraw Społecznych oraz Teatr im. Juliusza Osterwy, którego aktorzy Joanna Rossa i Artur Nałkowski w towarzystwie muzyków z „Marek Zalewski Band” artystycznie urozmaicili spotkanie.

W konferencji udział wzięło ponad 300 osób.

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x