― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaW skróciePrezydent Wójcicki z pełnym poparciem i absolutorium

Prezydent Wójcicki z pełnym poparciem i absolutorium

― REKLAMA ―spot_img

Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki otrzymał w środę absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu Miasta. Radni byli jednomyślni w pozytywnej ocenie włodarza naszego miasta; za udzieleniem absolutorium głosowało 22 radnych, nikt nie był przeciw, nikt nie wstrzymał się podczas głosowania.

Bardzo dziękuję za wyrazy zaufania, za udzielenie absolutorium i wyrażenie wotum zaufania, które są dla mnie motorem do dalszego działania. Liczę na to, że dalej wspólnie będziemy rozwijać nasze miasto – powiedział prezydent Jacek Wójcicki.

Dziękuję wszystkim współpracownikom, szczególnie służbom finansowym. Jestem tylko jednym z ponad pięciuset pracowników Urzędu Miasta i ta pozytywna ocena dotyczy nas wszystkich – dodał.

Podczas sesji radni przyjęli uchwałę w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu Miasta Gorzowa Wlkp. za 2022 rok oraz zagłosowali za udzieleniem Prezydentowi Miasta absolutorium za realizację budżetu.

Sprawozdania mają pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej w Zielonej Górze. Wniosek o udzielenie absolutorium prezydentowi Gorzowa z wykonania budżetu miasta za rok 2022 został także pozytywnie zaopiniowany przez Komisję Rewizyjną RM i Regionalną Izbę Obrachunkową.

Dochody Miasta ogółem w 2022 roku wyniosły 967.731.708,96 zł, wydatki budżetowe Miasta to 1.010.080.949,22 zł, deficyt wyniósł 42.349.240,26 zł. Przychody ogółem do ubiegłorocznego budżetu Miasta wyniosły 167.309.681,25 zł.

Sprawozdanie z wykonania budżetu Miasta z 2022 roku tutaj.

Prezentacja realizacji budżetu w latach 2019-2022 tutaj.

Zanim radni zagłosowali nad udzieleniem absolutorium, podjęli również uchwałę w sprawie przyjęcia „Raportu o stanie miasta”, wyrażając tym samym swoje wotum zaufania dla prezydenta miasta. Za głosowało 22 radnych, nie było głosów przeciw ani wstrzymujących.

Raport o stanie miasta tutaj.

― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x