spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaW skrócieZa trzy miesiące lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski w Gorzowie

Za trzy miesiące lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski w Gorzowie

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

Dokładnie 99 dni pozostało do rozpoczęcia 99. PZLA Mistrzostw Polski. Impreza zaplanowana jest w Gorzowie od 27 do 29 lipca. To najważniejsze wydarzenie w tym roku w krajowym kalendarzu lekkoatletycznym – podkreśla prezes PZLA Henryk Olszewski.

W mistrzostwach weźmie udział ponad 500 zawodników i będzie to najważniejsze krajowe wydarzenie lekkoatletyczne w Polsce w sezonie 2023.

– Mistrzostwa Polski są najważniejszą imprezą w naszym kalendarzu. Żadne inne wydarzenie lekkoatletyczne nie gromadzi na starcie tylu polskich gwiazd. W Gorzowie pojawią się medaliści olimpijscy, medaliści mistrzostw Europy oraz świata. To wyjątkowa okazja, żeby w ciągu trzydniowych zawodów zobaczyć na żywo tylu świetnych zawodników. Jestem przekonany, że takiego zlotu gwiazd Gorzów jeszcze nie widział. Dzięki transmisji w TVP Sport zobaczą to też kibice w całym kraju – podkreśla prezes PZLA Henryk Olszewski. Polski Związek Lekkiej Atletyki wspiera, jako generalny sponsor, Polski Koncern Naftowy ORLEN.

Jak podkreśla prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki organizacja mistrzostw kraju to dla miasta nie tylko duże wyzwanie logistyczne, ale także powody do satysfakcji.

– Mistrzostwa to dla nas podwójna, jeśli nie potrójna okazja do radości. Przede wszystkim wspaniała inauguracja nowego, zmodernizowanego stadionu lekkoatletycznego, na który Gorzów czekał od wielu lat. Po drugie historyczne wydarzenie w mieście i regionie. Ostatnie mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce na tym poziomie odbyły się w lubuskim w 1968 roku w Zielonej Górze, a w Gorzowie nigdy wcześniej. W końcu to będzie święto kibiców lekkoatletyki, ale również powód do dumy dla wszystkich mieszkańców. Gorzów przez kilka dni będzie gościł największe gwiazdy sportu, mistrzów olimpijskich, mistrzów Europy i świata. Ich zmagania w lipcu na gorzowskim stadionie, dzięki obecności kamer telewizyjnych, będą mogli oglądać kibice w całej Polsce i nie tylko. To będzie wielkie sportowe święto – cieszy się prezydent Wójcicki.

Jedną z najciekawszych konkurencji w programie mistrzostw Polski jest od wielu lat bieg kobiet na dystansie 400 metrów. Jedną z jego uczestniczek będzie Natalia Kaczmarek, która karierę sportową zaczynała właśnie w Gorzowie.

– Dla mnie to będzie wyjątkowy start. Z Gorzowem byłam sportowo związana przez lata. Tak naprawdę tutaj zaczęła się całą moja kariera. Dziesięć lat temu, gdy zapisywałam się w poczet członków miejscowego klubu ALKS PWZS (obecnie ALKS AJP Gorzów Wielkopolski), nie mogłam przypuszczać, że kiedyś wystartuję tutaj w mistrzostwach Polski. Baza sportowa miasta przeszła niezwykłą metamorfozę, a bieżnia stadionu głównego jest naprawdę szybka – przyznaje mistrzyni olimpijska w sztafecie mieszanej Natalia Kaczmarek.

99. PZLA Mistrzostwa Polski odbędą się na Stadionie im. Lubuskich Olimpijczyków w dniach 27 i 29 lipca 2023. Mistrzostwa w Gorzowie będą ostatnią imprezą, na której lekkoatleci mogą uzyskiwać minima na sierpniowe mistrzostwa świata w Budapeszcie.

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x