― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaCentrum / ŚródmieścieCzytelnicy: Dzikie miejsce postoju aut na Chrobrego i Wybickiego niweczy efekt zmian...

Czytelnicy: Dzikie miejsce postoju aut na Chrobrego i Wybickiego niweczy efekt zmian w centrum. A jak zaparkujesz, to odholują?

― REKLAMA ―spot_img

Wielokrotnie otrzymywaliśmy zapytania od czytelników o parkujące samochody na działce tuż obok byłej Centrali Rybnej na rogu ulic Chrobrego i Wybickiego. Wielu mieszkańcom wydawało się wręcz logiczne, że przy przebudowie głównych dróg w tej części miasta porządek zostanie zrobiony również na działce tuż obok pomnika Edwarda Jancarza i znajdującego się tu kantoru i kwiaciarni. Tak się jednak nie stało… Dlaczego?

– Teren ten stanowi własność prywatną, a w pewnej części jest własnością miasta, ale dotyczy to drogi publicznej – ulicy Wybickiego. Właściciel prywatny terenu wyraził ustną zgodę innemu przedsiębiorcy, na wjazd i parkowanie samochodów na jego terenie – mówi nam Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

Jeśli już tu zaparkujemy, to auto będzie mogło po 10 min zostać odholowane?

– Tabliczka informacyjna (przy wjeździe na nieruchomość) nie jest znakiem drogowym, została umieszczona przez użytkowników terenu prywatnego. Aby zaistniały skuteczne warunki do podejmowania interwencji na drodze wewnętrznej (tak należy traktować ten teren) właściciel terenu (zarządca nieruchomości) powinien dążyć do stworzenia projektu organizacji ruchu i go zatwierdzić. Wtedy ustawienie znaków drogowych byłoby legalne i można by egzekwować ich przestrzeganie. Takich warunków teraz nie ma, dlatego interwencje straży miejskiej, dotyczące zakazu wjazdu lub postoju, nie mają podstaw prawnych i podlegałyby zaskarżeniu. Przedstawiciele miasta rozmawiali w tej sprawie z właścicielem terenu – wyjaśnia Ciepiela.

W tym momencie nie ma więc co liczyć, że na działce w ścisłym centrum miasta cokolwiek się zmieni. W przyszłości właściciel może na tej działce postawić budynek. Stąd choćby w przebudowywanej dawnej Centrali Rybnej nie ma żadnych okien od strony ul. Chrobrego.

Przeczytaj też:
Dawna Centrala Rybna z kolejną częścią elewacji (wideo, zdjęcia)
Chrobrego i Mieszka I: Inwestycja ukończona! Czas na podsumowanie! (zdjęcia)
Dawna Centrala Rybna ma nowe trzy piętra i nabiera blasku (zdjęcia)
Przy Wybickiego stanie hotel międzynarodowej marki B&B! (zdjęcia)

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x