― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaW skrócieBO: Pierwsze spotkanie informacyjne za nami

BO: Pierwsze spotkanie informacyjne za nami

― REKLAMA ―spot_img

W czwartkowe popołudnie w Klubie Kultury Jedynka odbyło się pierwsze informacyjne spotkanie dla debiutantów i debiutantek w budżecie obywatelskim. Jak się okazało, było potrzebne mieszkańcom – pojawiły się na nim osoby, które chcą złożyć wnioski po raz pierwszy.

Podczas spotkania mieszkańcy, którzy mają pomysły na zadania, ale stawiają w budżecie obywatelskim swoje pierwsze kroki, mogli uzyskać wsparcie informacyjne. Urzędniczki z Biura Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji zaprezentowały zasady tej procedury, jej kolejne etapy, pokazały, jak należy wypełnić wniosek.

Dla przyszłych wnioskodawców była to okazja do podzielenia się swoimi pomysłami i związanymi z nimi wątpliwościami, czy pytaniami. W spotkaniu uczestniczyły również osoby, które mają już doświadczenie w pisaniu i składaniu wniosków. Opowiadały one, dlaczego warto wziąć udział w budżecie obywatelskim. Jak podkreślają mieszkańcy, to narzędzie, które daje możliwość zaangażowania się w zmiany w swojej okolicy i wspiera budowanie lokalnej aktywności.

We wtorek 21 lutego organizowany jest natomiast maraton pisania wniosków, czyli bezpośrednie spotkania ze specjalistami z zakresu dróg, chodników, zieleni, małej architektury, oświetlenia czy podwórek. Branżyści pomogą m.in. w określeniu prawidłowego zakresu zadania, czy jego wycenie. Zostały ostatnie wolne miejsca. Zachęcamy do zapisów po nr tel. 95 735 55 91 (w godzinach pracy urzędu).

Przypominamy, że wnioski do Budżetu Obywatelskiego 2024 można składać do 12 marca.

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x