― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaW skrócieTo już pewne Zespół Szkół Ogrodniczych przejmuje MRiRW

To już pewne Zespół Szkół Ogrodniczych przejmuje MRiRW

― REKLAMA ―spot_img

Od 1 stycznia 2024 Zespół Szkół Ogrodniczych w Gorzowie będzie szkołą podległą resortowi rolnictwa. Porozumienie w tej sprawie prezydent Jacek Wójcicki podpisał we wtorek w Warszawie z wicepremierem, ministrem rolnictwa i rozwoju wsi Henrykiem Kowalczykiem.

– Kilka tygodni temu mówiliśmy o tym, że staramy się zapewnić rozwój i dobrą przyszłość Zespołowi Szkół Ogrodniczych. Te starania zostały uwieńczone sukcesem – poinformował prezydent Wójcicki.

Wicepremier Kowalczyk wyraził nadzieję, że przejęcie prowadzenia szkoły rolniczej w Gorzowie zaowocuje unowocześnieniem kształcenia, poprawą warunków do nauki, otwarciem się na szeroką współpracę z wyróżniającym się gospodarstwami rolnymi, pracodawcami i przedsiębiorcami, a także wymianą doświadczeń z zagranicznymi szkołami – brzmi komunikat Ministerstwa.

Nowo przejmowana szkoła w Gorzowie Wielkopolskim, z długą i piękną tradycją kształcenia rolniczego, stanowić będzie ważne ogniwo w szeroko rozumianej edukacji rolniczej w tym regionie. Obecnie szkoła prowadzi kształcenie w zawodach technik architektury krajobrazu i technik weterynarii, z możliwością rozpoczęcia nauki także w innych zawodach rolniczych z zakresu ogrodnictwa oraz inżynierii środowiska i melioracji. W procesie kształcenia zawodowego szkoła wykorzystuje malownicze położenie okolicznego parku, które może stać się atutem w jej dalszym rozwoju – informuje resort rolnictwa.

Gorzowski „Ogrodnik” będzie czwartą szkołą rolniczą w Lubuskiem prowadzoną i nadzorowaną przez ministra rolnictwa. Pozostałe to Zespoły Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego działające w Kamieniu Małym, Bobowicku i w Henrykowie.

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x