spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaW skrócieDyskutowali o wyzwaniach ekonomicznych i społecznych

Dyskutowali o wyzwaniach ekonomicznych i społecznych

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

25 stycznia w Gorzowie lubuscy przedsiębiorcy, przedstawiciele środowisk gospodarczych i samorządowcy wzięli udział w XIV Gospodarczej Inauguracji Roku. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Zachodnią Izbę Przemysłowo-Handlową oraz Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefę Ekonomiczną.

Inauguracja gospodarcza składała się z dwóch części. Pierwsza odbyła się w Auli Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie, gdzie przeprowadzono dwa eksperckie panele dyskusyjne.

Pierwszy panel dotyczył aktualnych, krajowych i globalnych wyzwań gospodarczych. Mówiono o inflacji, problemach wynikających z kształtowania stawek płacy minimalnej oraz o potrzebie ustabilizowania regulacji prawnych.

Drugi panel poświęcony był szansom i zagrożeniom rozwojowym województwa lubuskiego. W tym panelu, obok przedsiębiorców, głos zabierali również samorządowcy, wśród nich marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak, wiceprezydent Zielonej Góry Dariusz Lesicki oraz prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki.

Prezydent Gorzowa mówił o tym, że samorząd gorzowski, podobnie jak inne samorządy, ma zakodowane, że z trudnymi wyzwaniami społecznymi i gospodarczymi musi sobie poradzić, bo samorząd nie ma instytucji odwoławczej, powstające problemy trzeba wziąć na swoje barki.

– W rozwoju Gorzowa stawiamy na twardą gospodarkę – mówił prezydent Jacek Wójcicki o perspektywach miasta.

– Planujemy rozwój na lata i staramy się wykorzystać każdą szansę dla takiego rozwoju. I taką szansą dla miasta są tereny pod rozbudowę strefy ekonomicznej i środki, jakie miasto otrzymało na uzbrajanie terenu, budowanie infrastruktury i tworzenie dogodnej komunikacji – dodał.

W drugiej części gospodarczej inauguracji goście przenieśli się do willi Jaehnego, siedziby lubuskiego Centrum Przedsiębiorczości i Zachodniej Izby Przemysłowo-Handlowej, gdzie kontynuowano gospodarcze i społeczne rozmowy.

– Dawno nie słyszałem tylu mądrych i racjonalnych słów, uzupełniających się, przedstawiających obecny stan gospodarki, jak i nadziei czy obaw w stosunku do przyszłości – podsumował spotkanie Jerzy Korolewicz, prezes Zachodniej Izby Przemysłowo – Handlowej.

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x