21 C
Gorzów Wielkopolski
poniedziałek, 25 września, 2023
REKLAMA

GTBS wybuduje dwa budynki wielorodzinne na Zawarciu

REKLAMAspot_img

Gorzowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego jest w trakcie wyłaniania wykonawcy dokumentacji projektowo-kosztorysowej na budowę dwóch budynków wielorodzinnych przy ul. Przemysłowej i Prostej. Jest szansa, że inwestycja będzie mogła ruszyć pod koniec 2023 roku. W budynkach zaplanowano około 100 mieszkań, które bo pewnymi warunkami będą do wynajęcia dla mieszkańców miasta.

Inwestycja ma powstać na siedmiu działkach przy ul. Przemysłowej i Prostej o nr 731, 732/2, 675/2, 674/2, 677/2, 673/2 i łącznej powierzchni 6.925 mkw.

W chwili obecnej na działkach występują liczne krzaki i drzewa. Dojazd do nieruchomości możliwy jest poprzez ul. Przemysłową oraz ślepą ulicę Prostą, która na chwilę obecną nie posiada utwardzonej nawierzchni. W ramach opracowania zaprojektowana została zwarta pierzejowa zabudowa wielorodzinna. Budynek o 4 kondygnacjach nadziemnych z możliwością podziału na dwa etapy inwestycji. Wejścia do budynku zaprojektowano od strony zewnętrzne i wewnętrznej zabudowy. Miejsca postojowe dla mieszkańców w minimalnej liczbie jednego miejsca postojowego na mieszkanie, będą zlokalizowane jako naziemne oraz w projektowanych garażach indywidualnych. Dojazd do miejsc postojowych od strony ul. Prostej. Miejsca postojowe na dwóch niezależnych parkingach z odrębnymi wjazdami. Kwartał posiada zieleń urządzoną oraz plac zabaw.

Projekt zagospodarowania działek przy ul. Przemysłowej i Prostej.

Dwa budynki zajmą 2.105 mkw. działki. Powierzchnia planowanych 93 mieszkań wyniesie łącznie 4.367 mkw. Wszystkie kondygnacje budynku będą dostępne dla osób niepełnosprawnych dzięki zastosowaniu dźwigów osobowych. W kondygnacji parteru budynek posiadać będzie lokale usługowe, mieszkalne, garaże oraz komórki lokatorskie. Kondygnacja 1, 2 i 3 piętra posiadać będzie wyłącznie lokale mieszkalne. Całość inwestycji można podzielić będzie na dwa etapy jako budynek „A” oraz „B”.

– Realizacja inwestycji będzie możliwa po wykonaniu dokumentacji projektowo-kosztorysowej na którą wykonawca będzie miał pięć miesięcy od dnia podpisania umowy. Firmę, która zajmie się tym zadaniem powinniśmy poznać do 19 listopada. Następnie będzie trzeba wyłonić wykonawcę budowy w trybie postępowania przetargowego – mówi nam Tomasz Gierczak, prezez GTBS.

Mieszkania budowane będą z przeznaczeniem na wynajem. Kto będzie mógł się starać o taki wynajem? – Wnioskodawca i osoby zgłoszone do wspólnego zamieszkania nie mogą posiadać tytułu prawnego lub tytułu własności do lokalu mieszkalnego położonego w Gorzowie i dysponować dochodami w granicach określonych ustawą – tłumaczy Gierczak.

Jeśli wszystko potoczy się zgodnie z planem, to inwestycja będzie mogła się rozpocząć w drugiej połowie 2023 roku.

Przeczytaj też:
Trwa remont zabytkowego budynku po archiwum przy Grottgera! Powstaną tu budżetowe mieszkania! (zdjęcia, wizualizacje)
Wiadomo jak będzie wyglądał nowy budynek mieszkalny przy Kościuszki (zdjęcia, wizualizacje)
Parkowe Wzgórze: Mieszkania z widokiem na centrum! (zdjęcia)
Osiedle Słowiańskie rośnie w oczach

REKLAMAspot_img
Nasi partnerzy
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
PRZECZYTAJ TEŻ:

1 KOMENTARZ

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsza Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Pablo
Pablo
10 miesięcy temu

Ukraincy będą mieli gdzie mieszkać…

1
0
Zostaw komentarz!x