― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaW skrócieJak dojedziemy do cmentarza w dniach 28 października - 2 listopada?

Jak dojedziemy do cmentarza w dniach 28 października – 2 listopada?

― REKLAMA ―spot_img

Zmiany w oznakowaniu ulic wprowadzane będą sukcesywnie już od 28 października (piątek) i obowiązywać będą do 2 listopada (środa). Dotyczyć będą organizacji ruchu kołowego przy bramach cmentarza komunalnego, wzdłuż ulicy Żwirowej, Kosynierów Gdyńskich oraz na skrzyżowaniu ulic Kosynierów Gdyńskich – Roosevelta – Żwirowej.

Organizacja ruchu w okresie przedświątecznym i 1 listopada została zaprojektowana tak, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu w rejonie cmentarza, usprawnić funkcjonowanie komunikacji publicznej oraz poprawić bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu drogowego.

Zmiany przy bramie B

Od 28.10. (piątek) – 02.11 (środa) w związku ze zwiększoną częstotliwością kursowania autobusów zmianie ulegnie organizacja ruchu przy pętli autobusowej przy bramie „B”. Pierwszy segment parkingu, z którego korzystają autobusy, udostępniony będzie tylko dla autobusów MZK. Ponadto na wyjeździe z parkingu i pętli wprowadzone zostanie oznakowanie nadające pierwszeństwo przejazdu dla autobusów wyjeżdżających z pętli.

Ulica Żwirowa

Wjazd w ulicę Żwirową od skrzyżowania z ulicą Kosynierów Gdyńskich i Roosevelta zostanie zamknięty dla ruchu kołowego:
w dniu 01.11 (wtorek) – w godz. 7:00 – 20:00
dodatkowo w zależności od natężenia ruchu i zajętości parkingów przy ul. Żwirowej, zamknięcia wjazdu można spodziewać się w dniach od 29.10 (sobota) do 31.10 (poniedziałek) – o zamknięciu ulicy będzie decydować Policja

W tym samym okresie przewiduje się zamknięcie wyjazdu z ul. Błotnej w ul. Żwirową. Natomiast w dniach 29.10 – 01.11 zostanie zamknięty wyjazd z ul. Owocowej, Zagłoby i Świerkowej w ul. Żwirową (nie dotyczy mieszkańców osiedla). Ograniczenie wjazdu nie będzie dotyczyć pojazdów uprzywilejowanych, autobusów MZK oraz taksówek (tylko poj. osobowe) dowożących osoby niepełnosprawne ruchowo. O ruchu pozostałych pojazdów decydować będą funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji – Wydział Ruchu Drogowego w zależności od natężenia ruchu na ul. Żwirowej i sytuacji w rejonie parkingów.

W celu zapewnienia płynności ruchu w ciągu ulicy Żwirowej obowiązywać będą zakazy zatrzymywania. Pod znakami umieszczone zostaną tabliczki T-24 i pozostawione pojazdy będą usuwane na koszt ich właściciela.

Przez cały okres dojazd do Cmentarza Komunalnego możliwy będzie drogą powiatową 1409F od strony Chwalęcic (ul. Lipowa w Chwalęcicach).

Skrzyżowanie ulic Kosynierów Gdyńskich – Roosevelta – Żwirowej

W momencie zamknięcia wjazdu w ul. Żwirową na skrzyżowaniu ulic Kosynierów Gdyńskich – Roosevelta – Słowiańska – Żwirowej nastąpi zmiana organizacji ruchu drogowego. Na skrzyżowaniu ustawione zostaną odpowiednie znaki nakazu wskazujące możliwe kierunku ruchu. W okresie największego natężenia ruchu na skrzyżowaniu wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna, a ruchem pojazdów kierować będą funkcjonariusze Policji.

Ulica Kosynierów Gdyńskich

W dniach 29.10 – 1.11 funkcjonować będzie przystanek autobusowy na prawym pasie ul. Kosynierów Gdyńskich bezpośrednio za skrzyżowaniem z ul. Słowiańską. Pojazdy jadące w kierunku centrum będą miały możliwość wyminięcia autobusów stojących na przystanku lewym pasem ruchu.

Funkcjonariusze Policji decydować będą również o ograniczeniach w ruchu kołowym na ul. Kosynierów Gdyńskich na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z Mickiewicza i Roosevelta, priorytet mają autobusy oraz osoby niepełnosprawne.

Dodatkowo w przypadku problemów komunikacyjnych na ul. Kosynierów Gdyńskich Policja wyłączy sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ulic Kosynierów Gdyńskich – Matejki oraz Kosynierów Gdyńskich – Mickiewicza – Mościckiego.

Parkowanie w dniach 29.10. (piątek) – 01.11. (poniedziałek)

Na czas ograniczenia dojazdu do Cmentarza Komunalnego dla mieszkańców udostępnione zostaną dodatkowe miejsca do parkowania:
na prawym pasie ruchu ul. Słowiańskiej (jezdnia północna) na odcinku od drugiego wyjazdu ze „Słowianki” do ronda Słowiańskiego w dniach 29.10. (sobota) od godz. 10L00 – 01.11. (poniedziałek);
na parkingu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji przy ul. Kosynierów Gdyńskich w dniach: 28.10 (piątek po południu) – 30.10 (niedziela), 31.10 (poniedziałek po południu) i 01.11 (wtorek);
na parking przy Markecie „Products” przy ul. Żwirowej – parking ogólnodostępny;
na jezdni przy lewej krawędzi jednokierunkowego odcinka ul. Słowiańskiej.

Parking organizowany przed 2019 rokiem w Parku Słowiańskim tzw. „placu cyrkowym” nie będzie dostępny do parkowania pojazdów.

Dostępne będą również istniejące parkingi przy cmentarzu, które funkcjonować będą w następujący sposób:

Parking przy bramie „A” przeznaczony będzie w dniach 29.10 (sobota) – 02.11. (środa) dla osób niepełnosprawnych, a część południowa parkingu wyznaczona zostanie dla postoju taksówek.

Parking przy bramie „B” dostępny będzie dla wszystkich mieszkańców z wyłączeniem ostatniego segmentu, przeznaczonego pod handel i pierwszego wydzielonego dla MZK.

Ulica Słowiańska

Utrudnienia na ul. Słowiańskiej w dniach 29.10 (sobota) – 01.11 (poniedziałek) związane będą ze zwężeniem jezdni przeznaczonej dla ruchu kołowego. W wymienionym okresie na prawym pasie ruchu ul. Słowiańskiej zorganizowany zostanie pas do postoju.

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x