― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaW skrócieRośnijMY razem: Posadź drzewo dla dziecka

RośnijMY razem: Posadź drzewo dla dziecka

― REKLAMA ―spot_img

To będzie kolejna szansa, by powiększyć zieloną przestrzeń w Gorzowie i posadzić drzewa, od których zależy nasze zdrowie i komfort życia. Miasto Gorzów wspólnie z Nadleśnictwem Kłodawa, spółką Inneko i Polem Golfowym „Zawarcie” zapraszają rodziców dzieci urodzonych w Gorzowie w latach 2021 – 2022 do udziału w akcji „#RośnijMY razem”.

Narodziny dziecka to bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu rodziców. Wszyscy ci, którzy w 2021 i 2022 roku powitali na świecie swoje pociechy i zameldowali je w Gorzowie, będą mogli uczcić to w oryginalny sposób. Właśnie do nich skierowana jest akcja „#RośnijMY razem”.

Jej celem jest posadzenie drzewek, których patronami zostaną najmłodsi gorzowianie, ale również powiększanie areału zieleni w Gorzowie.

Do nasadzeń w ramach „#RośnijMY razem” oddamy mieszkańcom przestrzeń na Polu Golfowym „Zawarcie”. Sadzonki na potrzeby akcji dostarczy Nadleśnictwo Kłodawa. Wśród drzew do wyboru dla rodziców będzie klon pospolity, lipa i inne liściaste gatunki.

By wziąć udział w akcji „#RośnijMY razem” rodzice maluchów, urodzonych w Gorzowie w latach 2021 oraz do 7 listopada 2022 (dzień końca naboru zgłoszeń do akcji) muszą przesłać formularz zgłoszeniowy na adres e-mail Urzędu Miasta wpi@um.gorzow.pl. Formularz oraz regulamin akcji dostępne będą na stornie internetowej organizatora akcji: www.um.gorzow.pl. Wszystko po to, by móc oszacować wielkość zainteresowania i przygotować odpowiednią liczbę sadzonek.

Nabór zgłoszeń rodziców zainteresowanych udziałem w akcji rozpoczynamy 10 października w Międzynarodowy Dzień Drzewa, potrawa on do 7 listopada. Natomiast sama akcja zaplanowana jest miesiąc później, na Dzień Niepodległości, tj. 11 listopada, w godzinach południowych, połączona z jesiennym piknikiem na polu golfowym. Teren na potrzeby akcji przygotują pracownicy pola golfowego, a niezbędne narzędzia w postaci szpadli i łopat będą do dyspozycji rodziców na miejscu, choć można będzie zabrać ze sobą własne.

Do każdego posadzonego drzewa, rodzice otrzymają drewnianą tabliczkę z imieniem dziecka do powieszenia i certyfikat na pamiątkę.

Realizując akcję „#RośnijMY razem” Gorzów dołącza do innych polskich, w których rodzice mają możliwość symbolicznie uczcić narodziny swoich pociech. Podobne akcje od kilku lat, we współpracy z Lasami Państwowymi, realizowane są we Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie, Elblągu, Katowicach, Wolsztynie i innych.

W załączeniu regulamin akcji oraz formularz zgłoszeniowy do akcji #RośnijMY razem.

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x