― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaW skrócieDla kogo koperta?

Dla kogo koperta?

― REKLAMA ―spot_img

Miasto Gorzów wraz z Gorzowskim Stowarzyszeniem „Człowiek w Potrzebie – Wolontariat Gorzowski” oraz Polskim Związkiem Walki z Kalectwem przygotowało kampanię społeczną, której celem jest podniesienie świadomości publicznej na temat osób z niepełnosprawnościami i przypomnienie o ich problemach. A głównym zadaniem kampanii jest przypomnienie „dla kogo koperta?”

Mimo bowiem znaczącej zmiany świadomości w ostatnich latach, dotyczącej nieuprawnionego parkowania w miejscu dla niepełnosprawnych, wciąż zdarzają się sytuacje, kiedy tzw. „koperta” zajęta jest przez osoby, które nie powinny tam stać.

Kampania „Dla kogo koperta?” będzie składała się z kilku działań, które mają przypomnieć o problemie parkowania pojazdów przez osoby nieuprawnione w miejscach oznaczonych kopertą.

Jednym z nich była wtorkowa konferencja prasowa w centrum miasta z udziałem członków Związku ds. Walki z Kalectwem. Zaapelowali do kierowców, by uważniej podchodzili do tematu parkowania z uwzględnieniem niebieskiej koperty. Udział w spotkaniu wzięła udział m.in. Małgorzata Korzeniowska, członkini Związku ds. Walki z kalectwem oraz Agnieszka Turek, szefowa Powiatowej Komisji ds. Orzekania Niepełnosprawności przy GCPR oraz Magdalena Król – koordynator ds. dostępności w Urzędzie Miasta Gorzowa.

Zgodnie z polskim prawem z miejsca oznaczonego kopertą ma prawo korzystać każdy, kto ma stwierdzone znaczne ograniczone możliwości samodzielnego poruszania się, wskazanie w orzeczeniu o niepełnosprawności, o stopniu niepełnosprawności lub o wskazaniach do ulg i uprawnień do wydania karty parkingowej. Co warto podkreślić, karta parkingowa jest imienna, to znaczy może z niej korzystać jedynie osoba wymieniona na dokumencie. Karty nie można pożyczać ani korzystać z niej, jeśli nie jest się osobą uprawnioną.

Obecnie w Gorzowie wydanych blisko trzy tysiące kart parkingowych.

I choć statystyki Straży Miejskiej Gorzowie wskazują, że problem nieuprawnionego parkowania na kopertach z roku na rok maleje, to wciąż należy apelować do kierowców, by nie zajmowali miejsc z kopertą.

W ramach przygotowanych działań organizatorzy kampanii czekają do 12 października na prace plastyczne przedszkolaków. Zadaniem dzieci jest plastyczne i graficzne przedstawienie hasła kampanii „Dla kogo koperta?”.

Po zakończeniu konkursu jury wybierze najlepsze prace, a te zostaną pokazane na wystawie poświęconej kampanii, w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej, w filiach nr 3 przy ul. Bohaterów Westerplatte i nr 4 przy ul. Słonecznej. Termin wystawy to 24 października.

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x