21.6 C
Gorzów Wielkopolski
poniedziałek, 25 września, 2023
REKLAMA

Rok akademicki rozpoczęty przy Chopina

REKLAMAspot_img

We wtorek (4 października) Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie zainaugurowała rok akademicki 2022/2023. Władze miasta zapewniły, iż mimo trudnej sytuacji finansowej, nadal będą wspierać rozwój tej uczelni.

– Akademia Jakuba z Paradyża jest bardzo ważną instytucją, która tworzy przyszłość Gorzowa i dlatego wsparcie finansowe miasta dla uczelni musi być i będzie – zadeklarował prezydent Jacek Wójcicki.

– To będzie trudny rok, i dla miasta, i dla uczelni, ale nie wyobrażam sobie sytuacji, że miasto pozostawiłoby uczelnię samą – dodał prezydent Gorzowa.

Zgodnie z tradycją we wtorek w gorzowskiej katedrze została odprawiona msza św., po której władze, pracownicy i studenci Akademii oraz zaproszeni goście przemaszerowali ulicami Gorzowa do auli uczelni przy ulicy Chopina, gdzie rektor prof. dr hab. Elżbieta Skorupska-Raczyńska podsumowała miniony rok akademicki oraz przedstawiła plany na kolejny. Podziękowała studentom za wybranie AJP, bo to dobry wybór i z nami warto studiować.

Nastąpiła immatrykulacja – akt przyjęcia w poczet studentów. Kandydaci, którzy przeszli najlepiej proces rekrutacji, zostali oficjalnie pasowani na studentów oraz odebrali indeksy. Następnie, składając uroczyste ślubowanie, oficjalnie wstąpili w szeregi studentów Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.

W kolejnej części rektor wręczyła statuetki Przyjaciela AJP. Uhonorowani zostali: Jan Kaczanowski – przewodniczący Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego, Sebastian Pieńkowski – wiceprzewodniczący Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego, gen. Rafał Miernik – dowódca 19 Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej oraz Roman Rafa – właściciel RAFA-SPORT w Szklarskiej Porębie.

Przedostatnim punktem uroczystości był wykład inauguracyjny „Kształtowanie warstwy wierzchniej”, który wygłosił prof. dr hab. Ryszard Wójcik.

Słowami „Gaudeamus igitur” zakończyła się kolejna już inauguracja roku akademickiego.

Akademia im. Jakuba z Paradyża kształci na 18 kierunkach na pięciu wydziałach. W tym roku akademickim studia na pierwszym roku w AJP podjęło ok. 1.000 osób.

REKLAMAspot_img
Nasi partnerzy
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
PRZECZYTAJ TEŻ:
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x