spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaFakty i opinieJest przetarg na nasadzenie 222 dużych drzew w centrum miasta! Mamy dokładny...

Jest przetarg na nasadzenie 222 dużych drzew w centrum miasta! Mamy dokładny wykaz miejsc!

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

Do wtorku, tj. 27 września miejscy urzędnicy czekają na zgłoszenia firm, które zgłoszą się w przetargu na dostarczenie i nasadzenie dokładnie 222 drzew i 400 krzewów w centrum miasta. Drzewa mają mieć w zależności od gatunku obwód pnia w przedziale 14-16, 16-18 lub 20-22 cm. Firma, która wygra przetarg przez trzy lata będzie zajmowała się pielęgnacją nasadzonych drzew.

Zadrzewienia będą efektem projektu odtworzenia drzew w centrum, w który zaangażowało się wielu mieszkańców miasta, a jednym z jego pomysłodawców był Krzysztof Leśnicki.

Wcześniej, projekt został zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego, ale nie uzyskał wystarczającego poparcia. Zakładał on posadzenie 160 dużych drzew, w miejscach, w których wcześniej rosły drzewa. Jednak na skutek uschnięcia, gwałtownych zdarzeń pogodowych lub z innych przyczyn, drzew już tam nie ma, a zostało po nich miejsce, które można wykorzystać do nowych nasadzeń.

Mieszkańcy i radni zachęcali do poszukiwania sposobu na realizację tego projektu, mimo że przepadł w obywatelskim głosowaniu. Na skutek zgodnej współpracy z miejskimi urzędnikami, znalazły się możliwości na jego realizację.

Przetarg został podzielony na trzy części (na zdjęciach poniżej widać wykaz i dokładne lokalizacje planowanych nasadzeń):

1) Dostawa, nasadzenie 72 szt. drzew w zieleni przyulicznej z frezowaniem części pni, powiększeniem i wykonaniem części mis pod nasadzenia wraz z 3 letnią pielęgnacją.

2) Dostawa, nasadzenie 99 szt. drzew w zieleni przyulicznej oraz na terenie skwerów wraz z 3 letnią pielęgnacją.

3) Dostawa, nasadzenie 51 szt. drzew, 400 szt. krzewów, wykonanie 140 mkw. trawników w zieleni przyulicznej oraz na terenie skwerów wraz z pielęgnacją (drzewa – 3 lata, krzewy – 1 rok, trawniki – 1 rok).

Przeczytaj też:
Jesienią zadrzewić ma się centrum miasta! Projekt przepadł w BO, będzie jednak realizowany!
Ponad 160 nowych i dużych drzew w centrum miasta?

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x