― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaW skrócieGorzowska delegacja w gigafabryce Tesli

Gorzowska delegacja w gigafabryce Tesli

― REKLAMA ―spot_img

Prezydent Jacek Wójcicki oraz wiceprezydent Małgorzata Domagała wzięli udział w wizycie studyjnej w Gigafactory Tesla w Grünheide. Podczas wizyty rozmawiano o systemie rekrutacji i kształcenia dualnego pracowników. Prezydent Wójcicki zaprosił przedstawicieli firmy Tesla do wizyty w Gorzowie oraz zaproponował współpracę z gorzowskim Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu. Przedstawiciele gigafabryki przyjęli zaproszenie.

Podczas wizyty studyjnej odbyło się także spotkanie na temat kształcenia zawodowego w Euroregionie Pro Europa Viadrina.

Podczas rozmów nt. wyzwań i szans rozwoju szkolnictwa zawodowego ustalono potrzebę wypracowania wspólnych transgranicznych działań w zakresie podniesienia jakości transgranicznej edukacji na terenie przygranicza Polski i Brandenburgii poprzez tworzenie zintegrowanej oferty edukacyjnej dla regionów po obu stronach granicy, a także poprawę wzajemnych kontaktów.

Wspólnym celem jest również upowszechnienie edukacji zawodowej, która przyczyni się do zwiększenia szansy dla osób poszukujących pracy oraz ich łatwego dostosowania się do zmieniających się realiów transgranicznego rynku pracy, a także wzrostu oczekiwań pracodawców.

W wizycie w Grünheide uczestniczyła także dyrektor Wydziału Edukacji UM Renata Pliżga, pełnomocnik prezydenta ds. współpracy międzynarodowej Tomasz Gierczak, zastępca dyrektora Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu Piotr Puzio oraz kierownik szkolenia praktycznego ZS Elektrycznych Sławomir Starzyński.

Przedstawiciele szkół i Wydziału Edukacji uczestniczyli w targach, których celem była promocja kształcenia zawodowego na obszarze transgranicznym.

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x