― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaFakty i opinieStadion lekkoatletyczny oficjalnie otwarty! (zdjęcia)

Stadion lekkoatletyczny oficjalnie otwarty! (zdjęcia)

― REKLAMA ―spot_img

Przy udziale najmłodszych Lubuszan, zaproszonych gości i sportowców, prezydent miasta Jacek Wójcicki ogłosił oficjalne otwarcie nowego stadionu lekkoatletycznego w Gorzowie. Uroczystość otwarcia połączona była z pierwszymi zawodami na terenie stadionu „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie”.

– To wyjątkowy dzień dla gorzowskich sportowców, zarówno zawodowców i amatorów – zaznaczył prezydent miasta Jacek Wójcicki.

– To długo oczekiwana chwila wreszcie się spełnia. Otwieramy najnowocześniejszy obiekt sportowy w całym regionie, który będzie służył rozwojowi pasji najmłodszych lekkoatletów i zawodowych sportowców. Dziękuję wszystkim, dzięki którym udało się dokonać niemal niemożliwego – zwrócił się prezydent Wójcicki do gości, zgromadzonych podczas uroczystości otwarcia.

A wśród zaproszonych była m.in. europoseł Elżbieta Rafalska, wicewojewoda Wojciech Perczak, wicemarszałek województwa lubuskiego Łukasz Porycki, gorzowscy radni, radni Sejmiku Województwa Lubuskiego, przedstawiciele Lubuskiego i Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

By powstał stadion w Gorzowie potrzeba było wsparcia wielu osób i instytucji. Ostatecznie razem z całą infrastrukturą techniczną do utrzymania stadionu i oświetleniem koniecznym do organizacji zawodów, budowa stadionu kosztowała blisko 19 milionów złotych. 5,5 miliona na ten cel przekazało Ministerstwo Sportu, a Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego dofinansował inwestycję kwotą blisko dwóch milionów złotych.

Niespodzianką podczas uroczystości otwarcia było wręczenie na ręce prezydenta Jacka Wójcickiego przez wicemarszałka Łukasza Poryckiego bonu na 10 tys. zł na wyposażenie obiektu.

W ramach inwestycji powstała między innymi ośmiotorowa bieżnia lekkoatletyczna w całości pokryta poliuretanową nawierzchnią w kolorze niebieskim, a na środkowej płycie boiska pojawiła się nawierzchnia trawiasta. Jest także rów z wodą do biegu z przeszkodami, skocznia do skoku w dal i trójskoku, dwie rzutnie do rzutu oszczepem, dwie do pchnięcia kulą oraz rzutnia do rzutów dyskiem i młotem wraz z klatką. Ponadto wybudowano trybuny, które pomieszczą blisko tysiąc widzów oraz zamontowano nowoczesne oświetlenie. Prace trwały półtora roku.

Symbolicznie stadion przy ul. Krasińskiego w Gorzowie otworzyli wspólnie politycy i samorządowcy, ogłaszając to przed zgormadzoną publicznością. Z tej okazji, na murawie zapłonął znicz olimpijski, który wspólnie zapalili Kornela Lesiewicz i Łukasz Mamczarz – lekkoatleci z Gorzowa. Wśród zaproszonych na uroczystość otwarcia sportowców byli m.in. Małgorzata Hołub-Kowalik, Renata Śliwińska i Lech Stoltman.

Po uroczystości otwarcia, na stadionie rozpoczęły się pierwsze w historii obiektu oficjalne zawody „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie” czyli rywalizacja sportowców do 12 lat z całego województwa lubuskiego. Wydarzenie przygotowane i współorganizowane było przez Lubuski Związek Lekkoatletyki. W zawodach, w pięciu konkurencjach, wzięło udział blisko pięciuset najmłodszych lubuskich sportowców.

Pierwsze zawody na nowym stadionie lekkoatletycznym odbyły się pod patronatem Ministerstwa Sportu i Ministerstwo Edukacji Narodowej, natomiast ich głównym organizatorem był Polski Związek Lekkiej Atletyki.

Przeczytaj także:
Pierwsze zawody na stadionie już w połowie września
Każdy może korzystać ze stadionu lekkoatletycznego
Przetarg na budynek sanitarno-administracyjny przy stadionie unieważniony
Budynek sanitarno-administracyjny będzie kosztował tyle co cały stadion?! (wizualizacje)
Stadion lekkoatletyczny z pozwoleniem użytkowania. W czwartek miejskie odbiory! (zdjęcia)
Stadion lekkoatletyczny: Testy oświetlenia. Za chwilę odbiory! (zdjęcia)

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x