― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaW skrócieW tym roku to już koniec koncertów na Starym Rynku

W tym roku to już koniec koncertów na Starym Rynku

― REKLAMA ―spot_img

Za nami 13 letnich weekendów, wypełnionych muzyką, teatrem i sztuką. III edycja „Dobry wieczór Gorzów” dobiegła końca. Za udział, wsparcie, żywe reakcje i wszelkie opinie prezydent miasta Jacek Wójciki podziękował mieszkańcom. – Bez publiczności ten projekt nie miałby sensu – podkreślał w niedzielę prezydent miasta Jacek Wójcicki.

Ostatni koncert na Starym Rynku był okazją do spotkania organizatorów cyklu „Dobry wieczór Gorzów” z mieszkańcami. Kilka minut przed występem zespołu LemOn prezydent miasta Jacek Wójcicki wraz ze współorganizatorami „Dobry wieczór Gorzów” oficjalnie zakończyli letni cykl koncertów w mieście. Słowa podziękowania i wsparcia prezydent skierował do swoich współpracowników, ale przede wszystkim podziękował mieszkańcom za liczny udział w miejskich wydarzeniach.

– To widzowie są nasza największą motywacją, dzięki Waszej obecności, wiemy że warto pracować nad kolejnymi edycjami imprezy, która stała się już wizytówką naszego miasta – podkreślił prezydent.

„Dobry wieczór Gorzów” od trzech lat realizowany jest wspólnie przez Miasto Gorzów oraz miejskie instytucje kultury: Miejskie Centrum Kultury, Filharmonię Gorzowską, Teatr im. Juliusza Osterwy, Jazz Klub pod Filarami, Miejski Ośrodek Sztuki oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Tegoroczny cykl ruszył 18 czerwca. Przez 13 weekendów odbyło się ponad 120 różnych wydarzeń kulturalnych i artystycznych. Na pięciu scenach zaprezentowało się ponad 600 artystów. Tegoroczny cykl „Dobry wieczór Gorzów” rozpoczął Nocny Szlak Kulturalny, a zakończył Nocny Szlak Kulinarny. Największa liczba wydarzeń odbyła się na scenie na Starym Rynku. Podczas 42 koncertów zaprezentowali się m.in. Krystyna Prońko, Roksana Węgiel, LemON, Bitamina, Wojciech Waglewski & Kasai, Sorry Boys, Nocna Zmiana Bluesa oraz lokalni artyści i zespoły, związane z gorzowską sceną muzyczną.

– Kluczowa dla projektu jest różnorodność oferty i możliwość wyboru spośród wielu wydarzeń, zaplanowanych przez organizatorów na weekend – powiedział prezydent Jacek Wójcicki i oddał, że kolejna edycja „Dobry wieczór Gorzów” na pewno się odbędzie, choć być może niektóre elementy cyklu ulegną zmianie. – W jakiej formie będzie „Dobry wieczór Gorzów” w przyszłym roku o tym będziemy rozmawiać w gronie współorganizatorów, niemniej już dziś mogę zapewnić, że letni cykl kulturalny na pewno będzie – podkreślił prezydent Wójcicki.

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x