― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaRozrywkaStary Rynek, Wartownia, Scena Letnia, Amfiteatr? Gdzie się wybrać w weekend? (zestawienie...

Stary Rynek, Wartownia, Scena Letnia, Amfiteatr? Gdzie się wybrać w weekend? (zestawienie propozycji)

― REKLAMA ―spot_img

WARTOWNIA (Wał Okrężny)

piątek, 29 lipca od godz. 19:00 – wstęp wolny

RZABKA

Kiedyś nazywany polskim Yung Leanem, ostatnio okrzyknięty jako polski Tyler, The Creator – czyli chyba awans. Potwierdza, że jest doskonałym obserwatorem rzeczywistości. Koncepcyjnie nie pozwala się skategoryzować – kunsztownie ułożone bębny z basem w połączeniu z rytmiczno-agresywną nawijką i awangardowo zdegradowaną jakościowo instrumentacją przełamane są w każdym utworze pełną celnych spostrzeżeń i prawd życiowych liryką. Słychać tu pomruki hardbassu, jak i elementy synthpopu, charakternie zlepione w epicką łupankę.

line up:
RZABKA, Benny Sonhar, Mike Smile, Tom’s Square, Zygfryd i Altimet Densa

sobota, 30 lipca od godz. 19:00 – wstęp wolny

TOMCRAFT & DJW

Od 17 lat Tomcraft jest bardzo ważną postacią na międzynarodowej scenie klubowej. Jego produkcje niejednokrotnie obiegły cały Świat docierając na czołowe miejsca notowań stacji MTV czy VIVA. Remixował on takich artystów jak: Depeche Mode, Pet Shop Boys, Simple Minds, Sonique oraz wielu innych. Tomcraft jest jednym z pionierów elektronicznej muzyki na scenie europejskiej, już od 1993 roku jego utwory zostały zauważone przez szerszą publikę, a jego tourne dj’skie przemierzały z USA po Japonię. Produkcje Tomcrafta niejednokrotnie używane były w filmach (X-files) czy reklamach, a jego teledyski były rozchwytywane przez stacje telewizyjne.

Dj W tworzy już od ponad 20 lat. W tym czasie zagrał w ponad 100 klubach w całej Polsce jak również na eventach takich jak Independence, Sunrise i Stadium of Sound. Jego motto życiowe to „ Żeby być dobrym dj’em trzeba kochać muzykę….i ludzi…” Mistrz gatunku tech-house, twórca kultowego numeru „Kursk”, kilkukrotny „nr 1” rankingu FTB. W swoich setach preferuje wszelkie odmiany muzyki house, ale cięższe brzmienia też nie są mu obce.

line up: TOMCRAFT, DJW, Simon Size, Pitchracer i Wolna Chata

niedziela, 31 lipca od godz. 19:00 – wstęp wolny

MIESZKO MINKIEWICZ STAND UP

Lipiec kończymy z uśmiechem na ustach, w towarzystwie Mieszko Minkiewicza.
Cześć, jestem Mieszko. Mam 31 lat, chociaż w środku jestem młodszy. No, pomijając wątrobę, ona jest starsza. „Dorosły facet” to mój czwarty program stand-upowy. Jest jak fort z koców, albo domek na drzewie. Zamknięty klub dla pełnoletnich urwisów. Same dorosłe tematy. Czy lego można kupić na fakturę? Czy jest limit wieku na dmuchany zamek? Co zrobić z faktem, że jest się coraz bardziej podobnym do Bałtroczyka? Zapraszam do świata pierwszych siwych włosów, nagłych skórzanych kurtek i spóźnionych pomysłów na tatuaże. Dzieciom wstęp wzbroniony! Jeszcze przez chwilę…
Mieszko Minkiewicz to stand-uper polonista, majster słowa. Występował w Comedy Central, roastował Friza, prowadzi też podcast popkulturalny „Ogólnie polecam”. Bezpośredni, serdeczny i nie idzie z żartami na łatwiznę, przez co jego występy to gwarancja świetnej zabawy i dobrze spędzonego czasu.

line up: MIESZKO MINKIEWICZ STAND UP

KINO PO ZMROKU (Polana w parku Róż)

piątek, 29 lipca od godz. 22:00 – wstęp wolny

W razie niepogody pokazy zostaną przeniesione do sali widowiskowej MCK ul. Drzymały 26.

„I tak cię kocham”
reżyseria: Michael Showalter
występują: Kumail Nanjiani, Zoe Kazan, Holly Hunter, Ray Romano
USA 2017, 120 min, komedia/romans, od 15 lat

Oparta na faktach historia związku urodzonego w Pakistanie komika i aktora Kumaila Nanjiani oraz Amerykanki Emily Gordon. Mężczyzna z poczuciem humoru i konserwatywną rodziną spotyka przypadkiem nowoczesną dziewczynę, która ma dosyć związków. Gdy wydaje się, że cały świat sprzysiągł się, by zburzyć ich szczęście, życie potrafi pokazać swoje najzabawniejsze oblicze.

Organizatorzy: Miejski Ośrodek Sztuki/Kino 60 krzeseł oraz Miejskie Centrum Kultury.

DOBRY WIECZÓR GORZÓW (scena, Stary Rynek)

sobota, 30 lipca od godz. 19:00 – wstęp wolny

4te QUARTET to żeński kwartet smyczkowy składający się z czterech pełnych energii, pasji i wdzięku studentek oraz absolwentek Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Zespół debiutował w 2015 roku u boku wokalisty Michała Szpaka biorąc udział w nagraniach do jego debiutanckiej płyty „Byle być sobą”, która w październiku 2016 pokryła się platyną. Zaowocowało to między innymi udziałem kwartetu wraz z wokalistą w Konkursie Piosenki Eurowizji 2016 w Sztokholmie oraz dwukrotnym wystąpieniem na Festiwalu Piosenki Krajowej w Opolu. Kwartet występował również w licznych programach i imprezach telewizyjnych m.in.: „Polsat SuperHit Festiwal 2017 w Sopocie”, „Sylwester z Dwójką w Zakopanem”, „Jaka to melodia”, „Świat się kręci”, czy „Dzień dobry TVN”.

W lutym 2017 wydana została płyta zespołu pt.: „Kwartet OWEE, Muzyczne wsparcie dla Hospicjum Palium w Poznaniu”.
4te Quartet tworzą skrzypaczki – Weronika Janik, Ewelina Osowska, altowiolistka – Karolina Ratajczak oraz wiolonczelistka – Ewa Leszczyńska.

Artyści i zespoły z którymi instrumentalistki miały okazję współpracować:
Michał Szpak, Grzegorz Urban, Edyta Górniak, Małgorzata Ostrowska, Marek Piekarczyk, Edyta Krzemień, Rafał Brzozowski, Mateusz Ziółko, Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Zbigniew Wodecki, Kasia Wilk, Audiofeels, Justyna Steczkowska, Ania Dąbrowska, Piotr Cugowski, Mietek Szcześniak, KOMBII, Jan AP Kaczmarek, Leszek Możdżer, Grzegorz Turnau, Kuba Badach, Natalia Kukulska, Krzesimir Dębski, Filharmonia Gorzowska, Orkiestra Collegium F, Orkiestra L’autunno, Cooperate Orchestra.

KWARTET KADR
Henryk Wars, Andrzej Kurylewicz, Hans Zimmer, Ennio Morricone- co ich łączy? Największe przeboje polskiej i światowej muzyki filmowej wyszły spod ręki tych genialnych muzycznych krawców i sprawiły, że sceny filmów, do których powstały zapadły nam w pamięć na zawsze. Kilkanaście kompozycji w jazzowych aranżacjach zagra kwartet Kadr.
Zespół wystąpi w składzie: Marek Zalewski- fortepian, Arkadiusz Malinowski- gitara basowa, Mariusz Lipiński- perkusja, Marek Kiona- klarnet, saksofony, śpiew.

niedziela, 31 lipca od godz. 19:00 – wstęp wolny

JULIA BURY
Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka. Od najmłodszych lat nierozerwalnie połączona z muzyką. Na swoim koncie posiada kilka singli oraz debiutancką EP-kę pt. „Pamiętnik”, które z ogromną przyjemnością zaprezentuje Wam podczas koncertu!
Niezwykle wrażliwa, młoda artystka, która w każdą cząstkę swojego utworu zaklina emocje unikalne dla każdego. Jak wskazuje nazwa debiutanckiej EP-ki – „Pamiętnik” – utwory są tworzone na podstawie jej przeżyć. Są to chwile, wspomnienia zarówno te szczęśliwe, jak i te trudniejsze.

Grupa anTeny istnieje od 2002 roku i nigdy nie zakończyła działalności. Drogi jej muzyków przez ostatnie 10 lat rozchodziły się i schodziły. Zespół z tzw. gorzowskiej sceny jest znany z zaskakujących połączeń wielu gatunków muzyki, co zawsze było jego atutem i przekleństwem. Zawsze w dobrej formie koncertowej pomiędzy patosem a pastiszem, pomiędzy metafizyką, a żartem. Niezrozumiały dla nieosłuchanego odbiorcy. Lider i autor słów, oraz piosenek, Bartosz Matuszewski (Niedźwiedź) jest znany z poszukiwań ciekawych gitarowych dźwięków, i krzyżowania form frapujących poszukiwaczy nazw gatunków muzycznych. Zespół w 2022 roku świętuje 20-to lecie istnienia i z tej okazji spotyka się na „mecz towarzyski” i wspominanie „starych dobrych czasów”.

RAMINIAK electric Quartet
To formacja złożona z najlepszych aktualnie muzyków jazzowych w swoich kategoriach instrumentów. Muzycy na tyle jeszcze młodzi, aby wciąż poszukiwać nowych brzmień i wspaniałe cieszyć się i bawić wspólnym graniem, ale już na tyle doświadczeni i uhonorowani licznymi nagrodami i miejscami w
rankingach pism muzycznych, aby dać pewność, ze tworzona przez nich muzyka jest najwyższej klasy.
Piękne i melodyjne tematy lidera okraszone znakomitymi improwizacjami wprowadzają w znakomity nastrój, dając dużo dobrej energii i pozytywnych wibracji.

SCENA LETNIA (Teatr im. J. Osterwy)

sobota, 30 lipca od godz. 20:30 – wstęp wolny

„POD KAŻDYM NIEBEM ŚPIEWAMY O WOLNOŚCI” – Lwowski Kabaret Artystyczny „Czwarta Rano”

Kabaret lwowski to ścisły związek z tradycjami, przyziemnymi realiami i odzwierciedleniem współczesnych problemów współczesnego życia.

Marian Hemar mawiał, że „w dobrym kabarecie jest miejsce na wszystko. Na satyrę, na patos, na tango milonga, na cynizm, i na liryzm, na klauna idiotyzm, na erotyzm, egzotyzm i na patriotyzm. Na komedię i na dramat, symfonię i operę – a wszystko w miniaturce”. Zgadzamy się z Hemarem najszczerzej, dlatego sięgamy po różne inspiracje, często bardzo dalekie od tego, co powszechnie (lub pospolicie) uważa się ostatnio za kabaret. Podczas koncertu zaśpiewamy nasze utwory, także te najnowsze, wojenne, będą piosenki wykonywane ongiś przez Renatę Bogdańską, teksty m.in.: Feliksa Konarskiego, Mariana Hemara.

niedziela, 31 lipca od godz. 20:30 – wstęp wolny

ARTUR BARCIŚ SHOW

Zespół muzyczny: Marek Zalewski /piano/, Mariusz Ambrożuk /akordeon/, Arkadiusz Malinowski /gitara/, Mariusz Lipiński /perkusja/

Zapraszam na program, który jest występem popularnego aktora wraz z zespołem muzycznym, w którym artysta w zabawny, ale nieschlebiający tanim gustom sposób odsłania kulisy swojego aktorskiego życia. Piosenki o dykcji, tremie czy aktorskich uzupełnia anegdotami zza kulis teatru i filmu. Do zabawy wciąga również publiczność, która łamie sobie języki próbując zaśpiewać wraz z aktorem refren piosenki o dykcji. Jest też część bardziej refleksyjna dotycząca szczęścia (lub nie…) w zawodzie aktora oraz tego jak trudno jest „zagrać siebie”. Każdy występ jest do pewnego stopnia improwizowany, dzięki czemu widzowie są uczestnikami wyjątkowego zdarzenia.

MIEJ CZAS NA KONCERTY (Amfiteatr)

sobota, 30 lipca od godz. 20:30 – wstęp 30 zł

DAGADANA

Zespół od 2008, znakomicie łączy elementy polskiej i ukraińskiej kultury za pomocą jazzu, elektroniki i world music. Spotkanie na warsztatach jazzowych w Krakowie stało się zalążkiem przyjaźni i powstania zespołu. Artyści inspiracji szukali w różnych źródłach: u swoich bliskich, podczas warsztatów etnicznych, w książkach. Od samego początku ich filozofią było spotykanie, dzielenie się muzyką i sztuką z artystami z różnych zakątków globu oraz bycie ambasadorami polskiej i ukraińskiej kultury. Twórczość zespołu zajmuje wysoką pozycję w światowych i polskich rankingach world music i volk. DAGADANA uwielbia podróżować ze swoją muzyką. Zagrała w 23 krajach (Austria, Algieria, Brazylia, Bułgaria, Chiny, Czechy, Indonezja, Indie, Francja, Korea Południowa, Malezja, Maroko, Mołdawia, Niemcy, Polska, Rumunia, Serbia, Singapur, Słowacja, Szwecja, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania) odwiedzając zarówno kameralne kluby jak i duże międzynarodowe festiwale.

PIKNIKI CHOPINOWSKIE (Plac Sztuk)

niedziela, 31 lipca od godz. 17:00 – wstęp wolny

Stanisław Oracz – fortepian

Kwartet smyczkowy Con Amabile:
Daria Krzysztoń-Baran – I skrzypce
Yi Ding-Dana – II skrzypce
Joanna Głąb – altówka
Agnieszka Lasek – wiolonczela
oraz
Mateusz Rzytka – kontrabas

PROGRAM:
Joseph Haydn – Sonata Es-dur HOBXVI:52
Fryderyk Chopin – Preludium cis-moll op. 45
Fryderyk Chopin – Scherzo E-dur op. 54
Karol Szymanowski – Wariacje b-moll op. 3

Fryderyk Chopin – Koncert fortepianowy e-moll op. 11

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x