― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje miejskiePark Kopernika: Fontanna gotowa! Trwa rozruch. Po niedzieli ma już pryskać woda!...

Park Kopernika: Fontanna gotowa! Trwa rozruch. Po niedzieli ma już pryskać woda! (zdjęcia)

― REKLAMA ―spot_img

Remont fontanny w parku Kopernika został ukończony. Prace rozpoczęły się tutaj w marcu i zakończyły miesiąc później niż początkowo planowano. Stało się tak, bo w czasie realizacji inwestycji okazało się, że zakres prac będzie musiał zostać zwiększony. Żeby fontanna mogła funkcjonować przez kolejne lata trzeba było dodatkowo przebudować instalację hydrauliczną, bo stara położona była zbyt płytko. Wpłynęło, by to na trwałość niecki fontanny. Prace rozbiórkowe ujawniły też kilka innych problemów. Wykonawca uporał się już ze wszystkimi zadaniami i przystąpił do próbnego rozruch fontanny. Te czynności mają jeszcze potrwać do końca tygodnia. Po niedzieli fontanna ma już prysnąć wodą na stałe, aż do jesieni.

Remont fontanny w parku Kopernika przeprowadziła firma WATER CONTROL Dawid Suchanecki z Rawicza. Co ciekawe, firma ta wcześniej wykonała dokumentację projektową i wizualizację fontanny. Za wszystkie prace otrzyma 676 tys. 500 zł.

Jaki był zakres prac?

Do wykonania była rozbiórka istniejącej nawierzchni wokół fontanny i ułożenie nowej z kostek brukowych trapezo-kształtnych o uszlachetnionej wierzchniej warstwie, zastosowane w następujących powierzchniach: kostki szare jasne – wyłożenie zarysu promieni słonecznych o powierzchni ok. 311 mkw., kostki czarne – wypełnienie tła pod ww. promienie słoneczne o powierzchni ok. 565 mkw.

Kolejnymi zadaniami było: remont niecki fontanny, wymiana 24 szt. betonowych tryskaczy tzw. „zodiaków” położonych na około fontanny, na nowe wykonane z prefabrykowanego betonu o przyspieszonym czasie wiązania, wymiana dysz w 24 sztukach zodiaków, oczyszczenie i piaskowanie „grzybków” oraz renowacja ich dysz, posadowionych w części centralnej fontanny, wykonanie remontu murka okalającego nieckę fontanny – oczyszczenie myjką ciśnieniową kamienia naturalnego, którym jest wyłożony wierzch ww. murka, w przypadku stwierdzenia ruchomych kamieni należało je ponownie wmurować używając specjalnie do tego przeznaczonej zaprawy oraz także uzupełnienie braków – materiał to piaskowiec. Murek od zewnątrz trzeba było odnowić przy pomocy tynku mozaikowego.

Jak fontanna wygląda po remoncie? Zobaczcie nasze zdjęcia!

O przebudowie fontanny w parku Kopernika przeczytasz także tutaj:
Fontanna w parku Kopernika z opóźnieniem! Remont skończy się w lipcu? (zdjęcia)
Jakie postępy przy remoncie fontanny w parku Kopernika? Wracamy po pięciu tygodniach (zdjęcia)
Trwa remont fontanny w parku Kopernika! Widać pierwsze efekty! (zdjęcia)
Ruszył wyczekiwany od lat remont fontanny w parku Kopernika (zdjęcia)
Miasto pozyskało dodatkowe środki na remont fontanny w parku Kopernika!
Jest firma, która chce wykonać remont fontanny w parku Kopernika! Miasto znajdzie dodatkowe 230 tys. zł?

Zdjęcia:

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x