spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaWarto wiedziećLinie nocne w sierpniu i we wrześniu ze zmianami! Będą kursować częściej!

Linie nocne w sierpniu i we wrześniu ze zmianami! Będą kursować częściej!

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

Urząd Miasta przygotował projekt zmian w komunikacji nocnej w okresie weekendów (noce z piątku na sobotę, z soboty na niedzielę oraz noc z 14/15 sierpnia), które mają zostać wprowadzone w sierpniu i we wrześniu.

Proponowane zmiany umożliwią przejazdy mieszkańców po zakończeniu różnego rodzaju wydarzeń w mieście, trwających do późnych godzin nocnych, takich jak Wartownia, Kino Plenerowe i innych. Ułatwią one powrót do domów i zapewnią bezpieczeństwo, szczególnie młodym mieszkańcom. Wzmocnienie kursów nastąpi na trzech funkcjonujących obecnie liniach – 510, 511 i 512.

Od weekendu rozpoczynającego się w dniu 5 sierpnia br. we wszystkie weekendy do końca września na linii 510 uruchomione zostaną dodatkowe kursy na trasie skróconej Zakład Energetyczny – Sikorskiego – Chrobrego – Jagiełły bieżąca trasa podstawowa przez Dolinki, Górczyn i Piaski – rondo Kosynierów Gdyńskich – Zakład Energetyczny, natomiast pozostałe kursy uruchamiane (tak jak obecnie) od przystanku Kostrzyńska MZK realizowane będą trasą skorygowaną przez ulicę Sikorskiego (przystanek Zakład Energetyczny) i Chrobrego (przystanek Arsenał).

Uruchomienie dodatkowych kursów zwiększy częstotliwość kursowania, co 30 minut w godzinach od około 0:30 do godz. 3:00.

Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy UM

Kolejnym elementem wzbogaconej o nowe kursy oferty będzie uruchomienie dodatkowych kursów w ramach kursów łączonych na liniach 511/512. Istotą zmian będzie uruchomienie od sierpnia do końca wrzenia br. kursów realizowanych jako linia 511 od przystanku rondo Europejskie w kierunku centrum, ulicą Myśliborską z zatrzymaniem się na przystanku rondo Szczecińskie, dalej do przystanku rondo Myśliborskie, gdzie nastąpi powrót na trasę podstawową do przystanku Krótka w kierunku centrum, tam będzie zakończenie kursu. Następnie od przystanku Krótka w ramach kontynuacji trasy będą uruchamiane kursy linii 512 po jej trasie podstawowej do ronda Myśliborskiego, skąd autobusy pojadą prosto z zatrzymaniem na przystanku rondo Szczecińskie (przy ul. Myśliborskiej) do ronda Europejskiego, gdzie po nawrotce zakończą trasę na przystanku rondo Europejskie w kierunku centrum.

Autobusy w ramach oferty łączonej, uruchamianej w ramach linii 511 i 512 będą kursować z częstotliwością co 50 minut. Konkretny rozkład jazdy pojawi się bliżej terminu wprowadzenia zmian.

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x