― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaFakty i opiniePo dwóch latach Stary Rynek wreszcie nie jest rozkopany! (zdjęcia)

Po dwóch latach Stary Rynek wreszcie nie jest rozkopany! (zdjęcia)

― REKLAMA ―spot_img

W maju informowaliśmy na łamach GORZÓW.NEWS, że rozpoczęło się wreszcie układanie brakującej kostki brukowej w okolicach katedry na Starym Rynku. Prace wreszcie dobiegają końca i jeszcze przed pierwszym lipcowym weekendem Stary Rynek w całości ponownie ma być dostępny.

Prawie 150 mkw kostki brukowej zostało zdjęte ze Starego Rynku przy okazji remontu katedry. Prace związane były z wdzierającą się do świątyni od strony Starego Rynku wilgocią. Działo się tak dlatego, że przez wieki zabudowa w tym miejscu podniosła się o około metr do stanu z XIII wieku, gdy katedra była budowana.

Problem chciano rozwiązać w taki sposób, że wysokość Starego Rynku postanowiono w tym miejscu obniżyć. Jednak po odsłonięciu kamieni na których stawiano katedrę i które miały chronić ją przed przenikaniem wody okazało się, że są one w tak fatalnym stanie, że ostatecznie zdecydowano o ich nieodsłanianiu na stałe. W zamian wybudowano specjalną studnię, do której woda spływa z wykonanego odwodnienia.

Układanie kostki dobiegło już praktycznie do końca. Pozostały ostatnie poprawki. Inwestycja ma się zakończyć w tym tygodniu. Ułożona kostka w części pochodzi z tego miejsca, w części z różnych innych w mieście gdzie pozostała po zakończeniu innych inwestycjach.

Przeczytaj też:
Stary Rynek koło katedry wreszcie nie będzie rozkopany! (zdjęcia)
Trwają prace przy elewacji katedry (zdjęcia)
Na wskazówki katedralnego zegara poczekamy ponad rok!
W lipcu poznamy firmę, która wymieni nawierzchnię Starego Rynku wokół katedry?

Zdjęcia:

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x