spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaINFOuliceOsiedle Europejskie: Jest przetarg na brakujący chodnik i początek rozbudowy Brukselskiej

Osiedle Europejskie: Jest przetarg na brakujący chodnik i początek rozbudowy Brukselskiej

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie brakującego odcinka chodnika przy łączniku między ulicami Myśliborską i Londyńską przy restauracji McDonald’s. W przetargu nie ma mowy o wykonaniu oświetlenia nowego wjazdu na osiedle. Jest za to wpisana przebudowa skrzyżowania ulic Londyńskiej i Brukselskiej w celu wykonania „wyplotu” do dalszego odcinka ul. Brukselskiej, który powstanie w przyszłości. Miasto na oferty czeka do 9 czerwca.

Nowy wjazd łączący ulicę Myśliborską z osiedlem Europejskim powstał przy okazji budowy restauracji McDonald’s. Otwarty został tuż przed świętami Bożego Narodzenia w ubiegłym roku. Prywatny inwestor ustalił wcześniej z miejskimi urzędnikami, że on wybuduję drogę. Wykonanie brakującego chodnika i oświetlenia wzięło na siebie natomiast miasto. Początkowo chodnik miał powstać po prawej stronie, kierując się od ronda Europejskiego w stronę osiedla. Ostatecznie będzie jednak po stronie nowej restauracji i wjazdu do budowanego obecnie marketu Netto.

Co zawiera przetarg?

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa skrzyżowania ul. Londyńskiej z ul. Brukselską oraz wykonanie odcinka chodnika w ciągu ul. Londyńskiej o długości ok. 260 m w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Budowa ulicy pomiędzy ul. Myśliborską i ul. Londyńską”.

Planowane roboty będą polegały na wykonaniu odcinka chodnika o długości ok. 260 m i szerokości 2 m o nawierzchni z kostki betonowej typ CEGŁA 10×20 cm w kolorze szarym. Nawierzchnie chodnika od strony zieleni będą ograniczane za pomocą obrzeży chodnikowych 8×30 cm. Nawierzchnie chodnika doprowadzono do krawędzi jezdni w miejscach występowania przejść dla pieszych. W celu zasygnalizowania dojścia do krawędzi jezdni dla osób niedowidzących w nawierzchni chodnika zostaną wykonane pasy szer. 30 cm z płyt chodnikowych 30×30 w kolorze żółtym z wypustkami w formie wycinków kuli.

Skrzyżowanie ul. Londyńskiej z ul. Brukselską zostanie przebudowane w celu wykonania „wyplotu” do dalszego odcinka ul. Brukselskiej. Nawierzchnia zostanie wykonana (tak jak na pozostałym odcinku ulicy) z kostki betonowej w kolorze szarym.

Firma, która wygra miejski przetarg będzie miał trzy miesiące od dnia zawarcia umowy na wszystkie prace. Po ich zakończeniu udzieli gwarancji – 60 miesięcy, licząc od daty podpisania protokołu odbioru końcowego.

Na oświetlenie nowego odcinka drogi będzie trzeba jeszcze poczekać.

Przeczytaj też:
Rozpoczęła się budowa nowoczesnego supermarketu Netto przy Myśliborskiej! (zdjęcia)
Przy Myśliborskiej powstanie park handlowy! (zdjęcia)
Drugi wjazd na osiedle Europejskie otwarty! McDonald’s jeszcze w tym roku!

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x