Prezydent Jacek Wójcicki z absolutorium!

fot. Łukasz Kulczyński

Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki otrzymał w środę absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu miasta. Za absolutorium głosowało 21 radnych, wszyscy uczestniczący w sesji.

Podczas sesji radni przyjęli uchwałę w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu miasta Gorzowa za 2021 rok oraz zagłosowali za udzieleniem prezydentowi absolutorium za realizację budżetu.

Sprawozdania mają pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej w Zielonej Górze. Wniosek o udzielenie absolutorium prezydentowi Gorzowa z wykonania budżetu miasta za rok 2021 został pozytywnie zaopiniowany także przez Komisję Rewizyjną RM i Regionalną Izbę Obrachunkową.

– To wyraz zaufania, nie tylko dla mnie, ale i dla wszystkich mających wpływ na finanse miasta. Myślę, że dzięki zgodnej współpracy z radnymi, z parlamentarzystami, można obronną ręką wyjść nawet z najgorszego kryzysu – powiedział Jacek Wójcicki.

Prezydent podziękował także swoim współpracownikom i służbom odpowiedzialnym w Urzędzie Miasta za finanse miasta.

Dochody Miasta ogółem w 2021 roku wyniosły 944.521.473,35 zł, wydatki budżetowe Miasto wykonało w kwocie 970.750.816,96 zł, deficyt to 26.229.343,61 zł. Na koniec roku budżetowego łączna kwota długu Miasta wynosiła 291.646.314,63 zł.

Zanim radni zagłosowali nad udzieleniem absolutorium, podjęli również uchwałę w sprawie przyjęcia „Raportu o stanie miasta”, wyrażając tym samym swoje wotum zaufania dla prezydenta miasta. Za głosowało 19 radnych, trzech wstrzymało się, nie było głosów przeciw.

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze