― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaW skrócieZmieniajmy swoją okolicę! Są ławeczki do wygrania!

Zmieniajmy swoją okolicę! Są ławeczki do wygrania!

― REKLAMA ―spot_img

„Zielona Ławeczka” to ogólnopolski, prospołeczny projekt grantowy Fundacji Banku Ochrony Środowiska, adresowany do mieszkańców otwartych osiedli (zarządzanych przez spółdzielnie i wspólnoty) w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców.

Projekt ma umożliwić przemianę zaniedbanych terenów na osiedlach w zielone zakątki, mini-ogrody z ławeczką. Pozwoli to ożywić miejsca wokół bloków, stworzyć przestrzeń do odpoczynku i spotkań. Organizatorzy poprzez zaangażowanie mieszkańców chcą pokazać jak wiele można zdziałać wspólnymi siłami – wystarczą tylko chęci i dobry pomysł.

Zespoły konkursowe to grupy sąsiadów, którzy chcieliby poprawić wygląd otoczenia swojego miejsca zamieszkania. Zespół powinien składać się z minimum 5 osób, ale jego liczebność może się sukcesywnie zwiększać.

To już ósma edycja konkursu; w tym roku dofinansowanie na zakup materiału roślinnego, podłoża i innych elementów do aranżacji miniogrodów bez obiektów mikroretencji wynosi maksymalnie 1500 zł, a wraz z obiektami mikroretencji – maksymalnie 2000 zł.

Ponadto, każdy zaakceptowany projekt otrzyma również „zieloną ławeczkę” do ustawienia w odnowionym miejscu.

Projekt realizowany jest poprzez stronę internetową zielonalaweczka.pl Można znaleźć na niej szczegółowe informacje o projekcie, regulamin, terminarz, a także opis zadań niezbędnych do wzięcia udziału w projekcie.

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x