21 C
Gorzów Wielkopolski
poniedziałek, 25 września, 2023
REKLAMA

Jakie postępy przy remoncie fontanny w parku Kopernika? Wracamy po pięciu tygodniach (zdjęcia)

REKLAMAspot_img

Poprzednio renowacji fontanny w parku Kopernika przyglądaliśmy się w ostatnim dniu marca. Prace wówczas postępowały bardzo szybko. Ostatnio jednak mocno zwolniły. Co do tej pory udało się zrobić?

To co od razu rzuca się w oczy, to grzybki w środku fontanny, które zostały oczyszczone i piaskowane. Usunięte zostały betonowe tryskacze tzw. „zodiaki”. W ich miejsce powstaną nowe. W całości została skuta także betonowa nawierzchnia wokół fontanny. Obecnie trwają tu także prace ziemne przy infrastrukturze związanej z doprowadzeniem wody z pompowni do fontanny.

Po zakończeniu wszystkich prac ziemnych wykonana zostanie nowa podbudowa nawierzchni wokół fontanny, a na nią ułożona zostanie kostka brukowa trapezo-kształtna o uszlachetnionej wierzchniej warstwie, zastosowana w następujących powierzchniach: kostki szare jasne – wyłożenie zarysu promieni słonecznych o powierzchni ok. 311 mkw., kostki czarne – wypełnienie tła pod ww. promienie słoneczne o powierzchni ok. 565 mkw.

Do wykonania nadal jest remont niecki fontanny, wykonanie nowych 24 szt. betonowych tryskaczy tzw. „zodiaków” położonych na około fontanny, z prefabrykowanego betonu o przyspieszonym czasie wiązania, wymiana dysz w zodiakach, dokończenie remontu murka okalającego nieckę fontanny – oczyszczenie myjką ciśnieniową kamienia naturalnego, którym jest wyłożony wierzch ww. murka, w przypadku stwierdzenia ruchomych kamieni będzie je trzeba ponownie wmurować używając specjalnie do tego przeznaczonej zaprawy oraz także uzupełnienie braków – materiał to piaskowiec. Murek od zewnątrz trzeba odnowić przy pomocy tynku mozaikowego.

Remont fontanny w parku Kopernika prowadzi firma WATER CONTROL Dawid Suchanecki z Rawicza. Co ciekawe, firma ta wcześniej wykonała dokumentację projektową i wizualizację fontanny. Za wszystkie prace otrzyma 676 tys. 500 zł.

Przeczytaj też:
Trwa remont fontanny w parku Kopernika! Widać pierwsze efekty! (zdjęcia)
Ruszył wyczekiwany od lat remont fontanny w parku Kopernika (zdjęcia)
Jest firma, która chce wykonać remont fontanny w parku Kopernika! Miasto znajdzie dodatkowe 230 tys. zł?
Miasto pozyskało dodatkowe środki na remont fontanny w parku Kopernika!

Zdjęcia:

REKLAMAspot_img
Nasi partnerzy
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
PRZECZYTAJ TEŻ:
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x