― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaRozrywkaSamsung River Triathlon w Gorzowie już za miesiąc

Samsung River Triathlon w Gorzowie już za miesiąc

― REKLAMA ―spot_img

Za miesiąc, 5 czerwca odbędą się w Gorzowie zawody w ramach II edycji Samsung River Triathlon Series. Uczestnicy zmierzą się z trzema dyscyplinami: jazdą na rowerze, bieganiem i pływaniem. To pierwsze w historii miasta zawody triathlonowe, podczas których zawodnicy będą pływać w Warcie.

W tym roku, w ramach wydarzenia zaplanowano sześć imprez sportowych. Po inauguracji sezonu w Gorzowie, zmagania będą się odbywać także we Wronkach (19 czerwca), Koninie (3 lipca), Kole (24 lipca), Międzychodzie (14 sierpnia) i Uniejowie (28 sierpnia). Zapisy wciąż trwają.

Zawody Samsung River Triathlon Series dedykowane są zarówno dla profesjonalistów, jak i zawodników, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z triathlonem. Znakami rozpoznawczymi tego najmłodszego w Polsce cyklu triathlonowych zmagań jest rzeka Warta, nadwarciańskie trasy kolarskie i biegowe, dystans dopasowany do możliwości zawodników, cenne nagrody oraz niepowtarzalna atmosfera.

Zawodnicy mogą rywalizować na jednym z dwóch dystansów: „ćwiartka” – 1/4 IM na którą składają się: 950 m pływania, 45 km jazdy rowerem i 10,55 km biegu oraz dla rozpoczynających przygodę z triathlonem – 1/8 IM na który składa się: 475 m pływania, 22,5 km jazdy na rowerze oraz 5,275 km biegu.

Na obu dystansach można wystartować zarówno indywidualnie, jak i w sztafecie. Po każdym etapie, jak i w klasyfikacji końcowej całego cyklu zostaną udekorowani najlepsi zawodnicy i zawodniczki w swoich kategoriach wiekowych oraz Open na każdym dystansie.

Finał Samsung River Triathlon Series odbędzie się w Uniejowie. Bezpośrednio po zakończonych zawodach odbędzie się dekoracja najlepszych zawodników i zawodniczek w klasyfikacji generalnej oraz poszczególnych kategorii wiekowych.

Zapisy wciąż trwają tutaj.

Współorganizatorem gorzowskiego etapu zawodów jest Miasto Gorzów wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x