― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaFakty i opinieW autobusie możesz spotkać ankietera!

W autobusie możesz spotkać ankietera!

― REKLAMA ―spot_img

Rozpoczynają się badania wielkości i struktury popytu na usługi przewozowe w Gorzowie i okolicznych gminach. Do końca maja w gorzowskich autobusach i tramwajach będzie można spotkać ankieterów, którzy policzą, ile osób i w jaki sposób korzysta z komunikacji miejskiej.

W pierwszym etapie badań zostanie sprawdzone, ile osób korzysta z poszczególnych linii w różne dni tygodnia. W kolejnym ankieterzy sprawdzą w autobusach i tramwajach, jakimi biletami posługują się pasażerowie. Każdy z ankieterów będzie posiadał legitymację i upoważnienie.

Dzięki badaniom w dokumencie pn. „Aktualizacja optymalizacji układu sieci komunikacji miejskiej w Gorzowie oraz na terenie gmin sąsiadujących, z którymi miasto zawarło porozumienie komunalne – dostosowanie do aktualnych założeń inwestycyjnych”, zostanie przeprowadzona analiza dotychczasowego układu sieci komunikacji miejskiej i zaproponowana koncepcja jej ulepszenia.

To już kolejne w tym roku badania transportowe. Zakończyły się właśnie badania preferencji komunikacyjnych w gminach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Gorzowa. Obejmowały one ankiety dla dorosłych, młodzieży i dzieci, wywiady indywidualne i grupowe oraz warsztaty diagnostyczne. Ich wyniki zostaną wykorzystane do opracowania Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiego MOF GW.

Oba dokumenty posłużą do stworzenia docelowej koncepcji poruszania się po Gorzowie i okolicy, uwzględniającej potrzeby mieszkańców i możliwości finansowe samorządu.

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x