― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaW skrócieNowe oznakowania na Borowskiego

Nowe oznakowania na Borowskiego

― REKLAMA ―spot_img

Nowe oznakowanie ulicy Borowskiego wynika z konieczności poprawy bezpieczeństwa pieszych i chęci uniknięcia zagrożenia ich zdrowia i życia. Podstawą zmian były liczne opinie mieszkańców, którzy zwracali uwagę na takie zagrożenie. Podobne uwagi zgłaszały służby zajmujące się bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Nowe oznakowanie skrzyżowania ulic Borowskiego i Armii Polskiej to początek zmian, jakie planowane są w najbliższym czasie na ulicy Borowskiego, na odcinku od Dąbrowskiego do Kosynierów Gdyńskich. W ramach prac planowane jest wyznaczenie azylów na dwóch przejściach dla pieszych, oznakowanie miejsc postojowych (w tym dwóch przeznaczonych dla dostaw), wyznaczenie pól wyłączenia z ruchu razem z montażem separatorów.

Zmiany w organizacji ruchu mają na celu poprawę bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ulic Borowskiego i Armii Polskiej, na przejściach dla pieszych, a także uporządkowanie parkowania na całej ulicy.

Na ulicy Borowskiego od dłuższego czasu występuje problem z nieprawidłowym, w wielu przypadkach zagrażającym bezpieczeństwu, parkowaniem pojazdów. Kierowcy parkują bezpośrednio przed przejściami dla pieszych, całkowicie ograniczając na nich widoczność:

Jest to sytuacja bardzo niebezpieczna, zagrażająca życiu niechronionych uczestników ruchu jakimi są piesi.

Zmiana organizacji ruchu nie spowoduje zmniejszenia ilości miejsc parkingowych. Te miejsca służyły do bezpiecznego i zgodnego z przepisami ruchu drogowego parkowania, pozostaną bez zmian. Zlikwidowane zostaną miejsca nielegalnego parkowania, bo to one stanowiły zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców.

Zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym, zatrzymywanie się na skrzyżowaniu i w odległości mniejszej jak 10 metrów od niego, jest zabronione. Dotychczas kierowcy parkowali na tym skrzyżowaniu na polach wyłączenia z ruchu. Robili to niezgodnie z prawem.

Po montażu miejsc wydzielonych na przejściu dla pieszych oraz separatorów na polach wyłączenia z ruchu, niebezpieczne i niezgodne z prawem parkowanie zostanie zlikwidowane.

Na ulicy Borowskiego (od Dąbrowskiego do Kosynierów Gdyńskich) wyznaczone zostaną pasy postojowe, które jasno wskażą, gdzie można parkować.

Na wyznaczonych miejscach na całej długości ulicy będzie mogło zaparkować w sumie 51 pojazdów, w tym na odcinku od ul. Kosynierów Gdyńskich do Armii Polskiej – około 15 pojazdów.

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x