― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje miejskiePierwsze kroki do modernizacji stadionu przy Olimpijskiej

Pierwsze kroki do modernizacji stadionu przy Olimpijskiej

― REKLAMA ―spot_img

Latem powstanie koncepcja modernizacji stadionu. Poprzedzają ją wizje lokalne, oględziny, analizy dokumentów i konsultacje ze specjalistami. Inwestycja będzie realizowana etapami.

Nowy stadion piłkarski powinien spełniać wymogi licencyjne dla rozgrywek minimum II ligi piłki nożnej, z możliwością podwyższenia ich do pierwszej ligi. Powinien posiadać widownię na około 8 do 10 tys. widzów, wyodrębnione miejsca dla VIP-ów oraz niezbędną infrastrukturę w postaci szatni z natryskami dla zawodników, trenerów i sędziów. Powinien posiadać pomieszczenia gospodarcze i magazynowe. Ponad to pomieszczenia mogące służyć na sale konferencyjne, lokale gastronomiczne czy sklepy itp. Należy też zaplanować miejsca parkingowe wokół stadionu wykorzystując do tego teren, należący do obecnej infrastruktury stadionu.

Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta

Wizje, oględziny, konsultacje i analizy oględzin stadionu prowadzą do opracowania i uzgodnienia koncepcji modernizacji stadionu. Jej rozpoczęcie mogłoby nastąpić w kolejnych latach. Ze względu na przewidywane wysokie koszty modernizacji obiektu powinno się to odbyć poprzez etapowanie realizacji inwestycji.

Przetarg na wyłonienie wykonawcy koncepcji modernizacji stadionu zostanie ogłoszony w kwietniu lub maju br.

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x