― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaFakty i opinie1 września linią 101 powinniśmy odjechać z osiedla Europejskiego i na nie...

1 września linią 101 powinniśmy odjechać z osiedla Europejskiego i na nie dojechać!

― REKLAMA ―spot_img

Zakończyły się testy i analizy dotyczące skomunikowania osiedla Europejskiego. Jesienią tego roku pasażerów będzie obsługiwała linia 101.

Testy przejazdów i analizy dotyczące skomunikowania osiedla Europejskiego z innymi rejonami miasta pokazały, że najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie do istniejącej linii autobusowej 101.

Zgodnie z przyjętą koncepcją linia zostanie przekierowana z trasy, która kończyła się na pętli przy ulicy Słowiańskiej ulicą Myśliborską i dalej Haską w kierunku osiedla Europejskiego, gdzie będzie kończyła swój bieg. Tam również będą się rozpoczynały nowe kursy w kierunku pętli na ulicy Śląskiej z przystanku (początkowo-końcowego) na ulicy Londyńskiej. Oferta przewozowa będzie dotyczyła pełnego przekierowania linii 101 na osiedle Europejskie we wszystkie dni tygodnia, w ramach wszystkich kursów.

Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta

Miasto rozpoczęło prace nad tworzeniem niezbędnej infrastruktury – budowy postojowej zatoki autobusowej na ulicy Londyńskiej, poszerzenia łuku drogi na wysokości marketu Biedronka, po to by przejazd autobusów był bezpieczny. Zbudowany zostanie również brakujący chodnik od ulicy Haskiej. Dzięki tym rozwiązaniom mieszkańcy osiedla Europejskiego uzyskają trwałe połączenie publicznym transportem zbiorowym z pozostałymi częściami miasta. Linia 101 charakteryzuje się atrakcyjnym rozkładem jazdy umożliwiającym przesiadki na pozostałe linie kursujące w inne rejony naszego miasta.

Przez kilka najbliższych miesięcy będą trwały przygotowania infrastruktury drogowej. W prace zaangażowane będzie miasto oraz jeden z gorzowskich deweloperów, który zadeklarował wybudowanie niezbędnej zatoki postojowej. Jeśli będą przebiegały zgodnie z planem, komunikacja na osiedlu ruszy 1 września br.

Budowa pasażu handlowego na os. Europejskim dobiega końca (zdjęcia

Przeczytaj też:
Budowa pasażu handlowego na os. Europejskim dobiega końca (zdjęcia)
Osiedle Europejskie widziane okiem biura nieruchomości (wideo)
Drugi wjazd na osiedle Europejskie otwarty! McDonald’s jeszcze w tym roku!

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x