― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje miejskieStadion Jancarza z odwodnieniem liniowym i nową bandą. Jest też licencja!

Stadion Jancarza z odwodnieniem liniowym i nową bandą. Jest też licencja!

― REKLAMA ―spot_img

Prace przy montażu nowoczesnego odwodnienia liniowego trwały od połowy stycznia. Kilka dni temu prace zostały zakończone. Wtedy też przystąpiono do montażu nowych band dmuchanych. Efekt prac był na tyle dobry, że wczoraj przyznano Stali licencję na użytkowanie toru w nadchodzącym sezonie!

Prace budowlane przy montażu nowoczesnego odwodnienia liniowego, jak i zakup nowej plandeki klub wziął na siebie. Prace budowlane prowadziła firma Turek-Partner, której właścicielem jest Remigiusz Turek i który jednocześnie jest członkiem Rady Nadzorczej Stali Gorzów. – Wzięliśmy na swoje barki całość prac budowlanych. Klub zaoszczędzi na tej inwestycji kilkaset tysięcy złotych, ponieważ prace są wykonywane jedynie po minimalnych kosztach. One nie są oczywiście małe, a spory wpływ na to mają ceny zakupu samego systemu liniowego odwodnienia. Do tego dochodzą prace ziemne – mówił Remigiusz Turek w styczniowej rozmowie z redaktorem Przeglądu Sportowego Robertem Borowym.

Nowoczesne odwodnienie zostało ukończone w ubiegłym tygodniu, w tym tygodniu na stadionie zamontowane zostały nowe dmuchane bandy. To nie koniec inwestycji, bo do połowy czerwca kolejna związana ze Stalą Gorzów firma – Lexpol z Międzyrzecza ma wykonać doświetlenie stadionu, tak aby zwiększyć ilość luksów z zaledwie 74 do 1.200. Za te prace 600 tys. zł zapłaci Ośrodek Sportu i Rekreacji, który zarządza stadionem.

We wtorek gorzowski stadion wizytowali przedstawiciele Ekstraligi Żużlowej i Polskiego Związku Motorowego. Po sprawdzeniu stanu toru po wykonaniu odwodnienia liniowego udzielili licencji na sezon 2022. Oznacza to, że mogą się już na nim odbywać treningi i oficjalne mecze.

Przeczytaj też:
Czwarty przetarg na oświetlenie stadionu wygląda, że był ostatnim!
Stadion Jancarza: Trwa budowa odwodnienia liniowego. Kolejne problemy z oświetleniem!
Oświetlenie stadionu żużlowego: Jedna oferta mieści się w budżecie!

FB / Stal Gorzów

1 KOMENTARZ

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsza Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Brick Casey
Brick Casey
1 rok temu

Ciekawe czy udało się również wprowadzić poprawki do toru, dzięki którym zawody byłby bardziej atrakcyjne, takie rzeczy Stal zapowiadała przed inwestycją, a nawet w trakcie. Tor miał być nachylony, a łuku poszerzone. Szkoda byłoby jakby pominięto temat, bo pewnie nieprędko będzie szansa na kolejne poprawki.

1
0
Zostaw komentarz!x