spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaINFOuliceOd poniedziałku utrudnienia na skrzyżowaniu Roosevelta z Kazimierza Wielkiego (objazdy)

Od poniedziałku utrudnienia na skrzyżowaniu Roosevelta z Kazimierza Wielkiego (objazdy)

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

W poniedziałek, tj. 21 marca br. na skrzyżowaniu ul. Mieszka I, Roosevelta, Kazimierza Wielkiego i al. ks. Andrzejewskiego rozpoczną się prace związane z przebudową torowiska tramwajowego i wymianą nawierzchni jezdni.

W pierwszym etapie wykonawca zamknie południową jezdnię ul. Roosevelta i al. ks. Andrzejewskiego oraz zachodnią jezdnię ul. Kazimierza Wielkiego. Nadal zamknięty będzie wyjazd z ul. Mieszka I na tzw. „trasę średnicową”.

W związku z powyższym planowane są następujące zmiany w organizacji ruchu:

– Ruch pojazdów zostanie poprowadzony dwukierunkowo (po jednym pasie ruchu w każdym kierunku) po północnej jezdni trasy średnicowej. Przejazd z południowej jezdni na północną będzie odbywał się poprzez wykonane w pasie rozdziału nawierzchnie tymczasowe.
– Na omawianym skrzyżowaniu sygnalizacja świetlna zostanie przełączona na program awaryjny – światła żółte migowe.
W dalszym ciągu nie będzie możliwości wjazdu w ul. Mieszka I.
– Ul. Chodkiewicza będzie drogą jednokierunkową od ul. Kazimierza Wielkiego do ul. Wyszyńskiego. Z ulicy korzystać będzie komunikacja miejska (autobus linia T2 oraz linie nocne).
– Dojazd do Urzędu Stanu Cywilnego zapewniony zostanie drogą boczną Kazimierza Wielkiego od strony ul. Chodkiewicza, która na czas robót będzie dwukierunkowa z bezwzględnym zakazem zatrzymywania.
– Dojazd z ul. Kazimierza Wielkiego do al. ks. Andrzejewskiego i Roosevelta będzie możliwy poprzez objazd ulicami Chodkiewicza i Wyszyńskiego.
– Dojazd do ul. Kazimierza Wielkiego od strony ul. Słowiańskiej będzie możliwy poprzez ul. Żwirową, Błotną i Okrzei lub jeśli kierowca pojedzie ul. – Roosevelta to będzie miał możliwość dojazdu do ul. Kazimierza Wielkiego poprzez zawrócenia na Rondzie Wyszyńskiego i skręt w prawo w ul. Kazimierza Wielkiego.

Etap pierwszy potrwa około miesiąc.

Przystanek autobusowy zlokalizowany w al. ks. Andrzejewskiego za skrzyżowaniem z ul. Mieszka I zostanie przeniesiony kilkadziesiąt metrów dalej w zatokę zlokalizowaną na wysokości stadionu.

W związku z koniecznością przekierowania ruchu autobusów komunikacji zastępczej T2 z ul. Kazimierza Wielkiego w ul. Chodkiewicza, na ul. Chodkiewicza (za skrzyżowaniem z ul. Kazimierza Wielkiego) powstanie tymczasowy przystanek autobusowy.

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x