spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaW skrócieStwórz ogród społeczny

Stwórz ogród społeczny

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

Urząd Miasta zachęca do tworzenia ogrodów społecznych. Autorzy najciekawszego pomysłu na założenie takiego ogrodu, którzy przyślą swój projekt do 21 marca, otrzymają od miasta materiały niezbędne do powstania takiego miejsca, a zadaniem zwycięzców konkursu będzie stworzenie i pielęgnacja ogrodu.

Ogrody społeczne to zakładane w miastach przestrzenie wspólne – tworzone i prowadzone przez mieszkańców, którzy uprawiają w nich warzywa, zioła i owoce. To miejsca ogólnodostępne, umożliwiające spędzanie czasu w otoczeniu zieleni. W prace ogrodnicze może zaangażować się każdy, a odwiedzający ogród goście przestrzegają wspólnie ustalonych i przyjętych zasad. Ogrody społeczne mają walory edukacyjne, integracyjne i terapeutyczne – służą mieszkańcom jako zielone enklawy, zbliżające do siebie ludzi.

Do udziału w konkursie należy znaleźć co najmniej 5 osób. Nieformalną (sąsiedzką, rodzinną, towarzyską) grupę mieszkańców naszego miasta, która musi stworzyć uproszczony projekt ogrodu (np. w formie odręcznego rysunku), opisać koncepcję stworzenia ogrodu oraz rośliny, które zostaną zasadzone, a także zasady korzystania z tego miejsca.

Przystąpienie do zadania wymaga uzyskania zgody zarządcy terenu na lokalizację ogrodu społecznego (np. uzyskanie dzierżawy bądź użyczenia gruntu wraz ze zgodą na podjęcie zaplanowanych działań).

Zwycięska grupa otrzyma od miasta pomoc w wyposażeniu ogrodu w niezbędne materiały o łącznej kwocie nieprzekraczającej pięć tysięcy zł.

Zgłoszenie udziału i koncepcji ogrodów należy dostarczyć do 21 marca 2022 r. mailowo (wsr@um.gorzow.pl), pocztą (na adres: Urząd Miasta Gorzowa Wlkp. Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa, ul. Myśliborska 34 lub osobiście, wrzucając je do urny w Urzędzie Miasta przy ul. Myśliborskiej 34 lub ul. Sikorskiego 4.

Informacji o konkursie udzielają również pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta (tel. 95 735 57 37 lub 95 735 58 11).

Szczegółowe informacje na temat konkursu, w tym jego regulamin, zgłoszenie udziału oraz przykład zasad działania, a także linki inspirujące do założenia ogrodu społecznego, znajdują się tutaj.

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x