― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaFakty i opinieDwa nowe hybrydowe autobusy wyjadą na gorzowskie drogi

Dwa nowe hybrydowe autobusy wyjadą na gorzowskie drogi

― REKLAMA ―spot_img

Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie ma dwa nowe autobusy. To hybrydowe pojazdy Solaris Urbino 12, zakupione dzięki unijnemu dofinansowaniu.

– To kolejny krok na drodze do zmiany jakości transportu publicznego w Gorzowie. Od kilku lat staramy się go zmieniać dla pasażerów, a wymiana taboru MZK jest kluczowym elementem tego procesu – powiedziała w poniedziałek wiceprezydent Gorzowa Iwona Olek.

Autobusy z podpoznańskiej firmy Solaris o długości 12 metrów są wyposażone m.in. w klimatyzację przestrzeni pasażerskiej, defibrylator, ładowarki USB dla pasażerów, system zapowiedzi przystankowych oraz system monitoringu wizyjnego.

Pojazdy zostały zakupione przez Miejski Zakład Komunikacji w ramach projektu pt. „System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wlkp. – tabor autobusowy 2020”. Projekt zakłada zakup 2 szt. klimatyzowanych autobusów niskopodłogowych z napędem hybrydowym, wyposażonych w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych oraz spełniających wymagania normy EURO 6d. Obok modernizacji floty, celem projektu jest również ograniczenie emisji zanieczyszczeń odprowadzanych do powietrza jak i emisji gazów cieplarnianych, tj. CO2.

Wartość całkowita projektu: 2 806 752,99 PLN brutto
Wartość wydatków kwalifikowalnych: 2 268 913 PLN brutto
Dofinansowanie: 1 500 000,00 PLN

Przeczytaj też:
Miasto kupi sześć nowych tramwajów!
Za kilka dni pojedziemy nowymi autobusami

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x