21.6 C
Gorzów Wielkopolski
poniedziałek, 25 września, 2023
REKLAMA

Miasto kupi sześć nowych tramwajów!

REKLAMAspot_img

Gorzowski tabor tramwajowy wzbogaci się o sześć nowych wozów. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej udzieliło miastu wsparcia na kwotę około 25 mln zł, by można było zrealizować ten zakup. Tramwaje będą pochodziły z bydgoskiej PESY, zakup zostanie zrealizowany do czerwca 2023 roku.

Umowę na finansowanie zakupu sześciu wozów tramwajowych w piątek w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej podpisała zastępca prezydenta Iwona Olek.

W lipcu tego roku Ministerstwo poinformowało o możliwości dodatkowego wsparcia poszczególnych Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) w realizacji projektów infrastrukturalnych.

Gorzów zareagował na tę propozycję, przedstawiając w sierpniu wariant realizacji inwestycji w postaci zakupu tramwajów w ramach deklarowanej kwoty ok. 25 mln zł.

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej dobrze oceniło gorzowski projekt. Spełnił on warunki określone przez resort w zakresie tzw. dojrzałości realizacyjnej (czas realizacji max. do czerwca 2023 r.) i zgodność z zapisami Strategii ZIT.

REKLAMAspot_img
Nasi partnerzy
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
PRZECZYTAJ TEŻ:
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x