spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaWarto wiedziećTesty COVID-19 zrobisz siedem dni w tygodniu!

Testy COVID-19 zrobisz siedem dni w tygodniu!

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

Punkt wymazów Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie działa siedem dni w tygodniu, także w święta. Jeszcze w październiku pracował do 13.00. W listopadzie, wraz z gwałtownym wzrostem liczby osób z objawami COVID-19, godziny pracy trzeba było wydłużyć. Na testy – dorośli i dzieci – mogą się więc zgłaszać od 9.00 do 16.00. Trzeba mieć skierowanie od lekarza rodzinnego lub uzyskane online (na: pacjent.gov.pl).

Punkt jest ulokowany na tyłach szpitala i zorganizowany tak, że najwygodniej dotrzeć do niego od ul. Czartoryskiego, wjeżdżając w drogę między marketem Castorama a parkiem 750-lecia (jadąc od strony szpitala, skręcamy z ul. Dekerta w Czartoryskiego i tuż przed Castoramą skręcamy w prawo, tak jak pokazują tablice informacyjne).

To tzw. mobilny punkt drive-thru, bo do osób pobierających wymazy podjeżdża się samochodem i poddaje badaniu bez wysiadania z auta.

Do punktu zgłaszają się też niezmotoryzowani, dlatego szpital ustawił dla nich ocieplany namiot, w którym mogą się schronić, czekając na wymaz.

Codziennie zgłasza się około 130 osób, a bywa, że i 160. Wśród nich wiele dzieci.

Przy badaniu trzeba podać PESEL i numer skierowania. Wynik można sprawdzić przez Internetowe Konto Pacjenta, choć z osobami „dodatnimi” kontaktuje się też sanepid (do wyniku ma również dostęp lekarz POZ, kierujący na testy).

Najszybciej jednak informacja pojawia się na internetowym koncie pacjenta szpitala. Warto je zawczasu założyć.

Wystarczy np. w punkcie wydawania wyników (niewielki budynek przy szlabanie koło siedziby szpitala) pobrać jednorazowy kod weryfikacyjny. Potem wchodzimy na stronę lecznicy (szpital.gorzow.pl), klikamy w zakładkę e-Rejestracja, wypełniamy poszczególne rubryki i używamy kodu, żeby uruchomić konto.

Można też najpierw zarejestrować konto, a potem w punkcie wydawania wyników poprosić o jego aktywowanie.

Szpitalne konta ma już prawie 9 tys. osób. Dzięki temu mają one np. dostęp do wyników badań, ale też mogą rejestrować się do przyszpitalnych poradni.

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x