― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaFakty i opinieZamiast trzech imprez będzie jedna! Do zobaczenia tylko w płatnej platformie?

Zamiast trzech imprez będzie jedna! Do zobaczenia tylko w płatnej platformie?

― REKLAMA ―spot_img

Miały być trzy imprezy podczas każdego Grand Prix. Prezydent przekonywał, że w Gorzowie co roku odbywać się będą przy okazji głównego turnieju również zawody w kategoriach do 16 i do 21 lat… W kalendarzu imprez próżno jednak szukać Gorzowa… Sam cykl Grand Prix ma być do obejrzenie na żywo na platformie streamingowej Discovery Plus. Oczywiście po wykupieniu odpowiedniego pakietu! Czy coś się jeszcze może zmienić?

W środę, 29 września podczas sesji Rady Miasta prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki przekonywał gorzowskich radnych do zagłosowania za przekazaniem ponad 10 mln zł firmie Discovery na zorganizowanie w Gorzowie w latach 2022 – 2025 rund Grand Prix wraz z towarzyszącymi imprezami. Pisaliśmy o tym tutaj – Rada Miasta wyraziła zgodę na wydanie 10 mln zł na cztery turnieje Grand Prix!

– Zarząd Discovery przygotował zupełnie nowy projekt organizacji zawodów żużlowych o tytuł mistrza świata. Oprócz głównego turnieju Grand Prix o tytuł indywidualnego mistrza świata, jako zawody towarzyszące odbywać się będą w podobnym formacie turnieje dla zawodników do 16 oraz do 21 lat. Jednorazowy event obejmować zatem będzie organizację trzech turniejów – przekonywał Wójcicki.

Radni ostatecznie wyrazili zgodę na wydatkowanie z kolejnych budżetów miasta łącznej kwoty ponad 10 mln zł.

W piątek, 1 października na specjalnie zorganizowanej konferencji Discovery Sports Events, jako nowy globalny promotor żużla przedstawiła kalendarz imprez na 2022 rok. Dowiedzieliśmy się z niego, że Grand Prix w Gorzowie zaplanowane jest na 25 czerwca. Imprez, które według prezydenta miały towarzyszyć głównemu cyklowi próżno jednak szukać. Turnieje do 21 lat zaplanowano tylko w Pradze, Cardiff i Toruniu. Turniej do lat 16 odbędzie się tylko we Wrocławiu. I tylko te cztery miasta mają po dodatkowej imprezie towarzyszącej.

Włodarze Gorzowa przekonywali radnych, że podczas trzydniowej imprezy zarobią hotelarze i restauratorzy… Dziś już wiemy, że z trzydniowej imprezy i trzech turniejów został jeden dzień i jedna impreza…

Podczas sesji Rady Miasta prezydent informował również, że zawody z Gorzowa będą transmitowane w otwartej telewizji. Dziś na ten temat nic dokładnie jeszcze nie wiadomo. Grupa Discovery podała jedynie, że wszystkie turnieje na żywo zobaczyć będzie można na platformie streamingowej Discovery Plus. Retransmisje mają natomiast być pokazywane na kanale Eurosport.

Ile kosztuje miesięczny oraz roczny pakiet Discovery Plus? Sprawdził Przegląd Sportowy. Otóż subskrypcja Discovery Plus to wydatek 4,99 dolarów miesięcznie z reklamami, bez reklam 6,99 dolarów miesięcznie. Subskrypcja roczna to 49,99 dolarów z reklamami i 69,99 dolarów bez reklam. W przeliczeniu na złotówki, miesięczny pakiet z reklamami będzie kosztował zatem około 20 złotych, a bez reklam około 28 złotych. Kibic decydujący się na wykupienie rocznego abonamentu z reklamami zapłaci około 200 złotych, a bez reklam – około 280 złotych.

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x