spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaWarto wiedziećCiche zakupy we wtorki w NoVa Park

Ciche zakupy we wtorki w NoVa Park

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

W każdy wtorek w godzinach 15.00-18.00, w gorzowskim centrum handlowym NoVa Park będą obowiązywały godziny wyciszenia. To ukłon w stronę osób o wysokiej wrażliwości na bodźce takie jak mocne światło czy głośne dźwięki.

Dla większości osób ze spektrum autyzmu wizyta w centrach handlowych wiąże się z dużym dyskomfortem spowodowanym nadmiarem bodźców – dźwięków czy światła. Odpowiedzią na to wyzwanie są „Godziny wyciszenia”, których celem jest ułatwienie zakupów w przestrzeniach handlowych, a tym samym funkcjonowania na co dzień wszystkim o wysokiej wrażliwości na bodźce.

W każdy wtorek w godzinach 15.00-18.00 w NoVa Park zostaną wyłączone muzyka oraz wiszące monitory reklamowe, a oświetlenie zostanie częściowo przygaszone. Będą puszczane jedynie niezbędne komunikaty głosowe, a natężenie światła będzie optymalne dla każdego. Do inicjatywy przyłączą się również wybrane sklepy obecne w NoVa Park, które także zdecydowały się w tym czasie przyciszyć muzykę oraz przygasić oświetlenie. Wśród nich są m.in. Bershka, Mohito, Intersport, PEPCO, Wojas, New Yorker, SPAR, Empik czy Bazylia i Groszek. Pełna lista sklepów biorących udział w godzinach wyciszenia jest dostępna na stronie internetowej centrum handlowego.

– Dochodzące z każdej strony ostre dźwięki czy jasne światło burzą w niektórych osobach ich spokój wewnętrzny. Dla osób z wysoką wrażliwością na bodźce, zbyt duża liczba impulsów może być dokuczliwa i może prowadzić do wystąpienia uczucia dyskomfortu, co w praktyce utrudnia np. zrobienie zakupów w centrum handlowym. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, chcemy, aby NoVa Park było miejscem przyjaznym każdemu, a zakupy przebiegały komfortowo również dla osób ze spektrum autyzmu. Dlatego też zdecydowaliśmy się wprowadzić „Godziny wyciszenia” w NoVa Park – mówi Anna Krajczyńska, starszy specjalista ds. marketingu w NoVa Park.

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x