spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaFakty i opinieSigma Group: Wytniemy tylko 18 drzew. Nasadzimy nowe!

Sigma Group: Wytniemy tylko 18 drzew. Nasadzimy nowe!

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

Niespełna dwa tygodnie temu informowaliśmy o planowanej wycince drzew pod budowę sklepu Netto przy ul. Myśliborskiej, na osiedlu Europejskim. Na działce oznaczono blisko 80 drzew. Dziś już wiadomo, że tylko 18 z nich zostanie ostatecznie wyciętych. Inwestor dodatkowo dokona nowych nasadzeń.

– Widoczne na drzewach numeracje są związane z przeprowadzoną inwentaryzacją dendrologiczną na terenie naszej nieruchomości. Jest to standardowa procedura przed każdą inwestycją, a jej celem jest określenie lokalizacji, ilości, gatunków, wymiarów oraz stanu drzewostanu. Na tej podstawie nasi projektanci starają się ukształtować planowaną zabudowę tak, aby umożliwiała ona zachowanie jak największej ilości drzew i cennej przyrodniczo zieleni oraz zapewnić ich właściwą pielęgnację, zarówno na etapie budowy jak i użytkowania obiektów – tłumaczy Sławomir Miłek, kierownik projektu w firmie Sigma Group.

– Dla planowanej na obecnym etapie inwestycji przy ulicy Myśliborskiej w Gorzowie uzyskaliśmy zgodę na wycinkę łącznie 18 drzew. Jednocześnie zostaliśmy zobowiązani do nasadzenia co najmniej 23 drzew na terenie naszej nieruchomości. Wpłaciliśmy również do budżetu miasta Gorzowa kwotę ponad 49 tys. złotych tytułem rekompensaty za planowane do wycinki drzewa. Zapewniamy, że planowana zabudowa została ukształtowana w taki sposób, aby zachować wszystkie drzewa ze szpaleru oddzielającego osiedle mieszkaniowe od terenu naszej nieruchomości. Dodatkowo, dla zapewnienia większego komfortu mieszkańcom osiedla planujemy w tym miejscu nasadzenia dogęszczające i uzupełniające istniejące zadrzewienia. Zachowamy również bardzo cenny przyrodniczo dąb stanowiący pomnik przyrody – zapewnia Miłek.

Na działce przy ul. Myśliborskiej, między sklepem Agata Meble, a rondem Europejskim ma powstać zespół handlowo-usługowy. W jego skład wejdzie sklep Netto w formacie 3.0 i restauracja McDonald’s.

Zobacz także:
Pierwsze Dino w granicach miasta zostanie otwarte jeszcze w sierpniu
Przy Myśliborskiej tuż obok drugiego wjazdu na os. Europejskie powstanie Netto i McDonald’s!

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x