spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaFakty i opiniePo półtorarocznej przerwie znów można odwiedzać chorych!

Po półtorarocznej przerwie znów można odwiedzać chorych!

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

Od piątku, 2 lipca Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie wznowił możliwość odwiedzania osób hospitalizowanych. Żeby spotkać się z osobami przebywającymi w szpitalu trzeba spełnić kilka warunków.


– Mamy świadomość tego, że brak odwiedzin mocno dał się we znaki pacjentom leczonym w naszym szpitalu – mówi Robert Surowiec – wiceprezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. – Choć wiemy, że odwiedziny są istotnym wsparciem psychologicznym dla osób hospitalizowanych było to podyktowane troską o bezpieczeństwo zarówno pacjentów jak i personelu. Dziś sytuacja epidemiologiczna się zmieniła na tyle, że możemy już pozwolić – oczywiście pod pewnymi warunkami – na bezpośredni kontakt osób bliskich.

Szpital zezwala na odwiedziny u osób chorych tylko w godzinach do 15.00 do 18.00. Każdy pacjent – w jednym dniu – może być odwiedzany tylko przez jedną osobę. Osoba odwiedzająca musi być zdrowa (bez kataru, kaszlu, bólu gardła, duszności, gorączki, biegunki). Nie może też być pozbawiona węchu i smaku.


W odwiedziny do szpitala nie mogą przyjść osoby, które w ciągu ostatnich 14 dni miały kontakt z osobą zakażoną wirusem SARS-CoV-2. Od osoby odwiedzającej wymagane jest posiadanie unijnego certyfikatu tzw. paszportu covidowego lub ujemnego wyniku badania genetycznego wykonanego nie później niż 72 godziny przed odwiedzinami. Posiadanie tych dokumentów będzie weryfikowane przy wejściu do szpitala.

Każda osoba wchodząca na teren szpitala musi zdezynfekować ręce i założyć czystą maseczkę chirurgiczną (medyczną) zasłaniającą usta i nos. Maseczki ochronne i obowiązkowa dezynfekcja dłoni jest wymagana także po wejściu na salę chorych.


W maseczkę powinien być też zaopatrzony odwiedzany pacjent (o ile pozwala na to stan jego zdrowia). Zamiar wejścia na oddział należy zgłosić personelowi pielęgniarskiemu. Czas odwiedzin nie powinien być dłuższy niż 15 minut.

Aby uniknąć tłoku w windach osoby odwiedzające chorych powinny zrezygnować z jazdy windą i korzystać ze schodów.

W trakcie wizyty należy zachować 2 metry dystansu, a rozmowa z lekarzem powinna być prowadzona telefonicznie, a nie w trakcie wizyty.

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x